Webnoviny - Svet

V Chorzówe píska Švéd Eriksson, Slováci v modrom

WEBNOVINY.SK

CHORZÓW/KATOVICE 13. októbra (WEBNOVINY) – Stredajšie stretnutie európskej časti futbalovej kvalifikácie o postup na MS 2010 do Juhoafrickej republiky medzi Poľskom a Slovenskom bude rozhodovať Švéd Jonas Eriksson. Na Sliezskom štadióne v Chorzówe mu budú od 20.30 h SELČ pomáhať na čiarach jeho krajania Fredrik Nilsson a Mathias Klasenius. Náhradným arbitrom bude Markus Strömbergsson, takisto zo Švédska.

Tridsaťpäťročný Eriksson sa dal na rozhodcovskú dráhu v roku 1994. O šesť rokov neskôr sa dostal do švédskej najvyššej súťaže, od roku 2002 je arbitrom Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Pred aktuálnou sezónou 2009/2010 sa zaradil do skupiny elitných rozhodcov FIFA. V kvalifikácii MS 2010 zatiaľ pískal dve stretnutia – v októbri 2008 duel Estónsko – Španielsko (0:3) a v júni tohto roka zápas Litva – Rumunsko (0:1). V septembri 2009 bol hlavným arbitrom medzištátneho priateľského stretnutia Anglicko – Slovinsko (2:1) vo Wembley, na jeho výkon sa po tomto súboji zniesla vlna veľkej kritiky. V decembri 2008 si prvýkrát „vyskúšal“ zápas skupinovej fázy Ligy majstrov. V celkovo 32 dueloch na medzinárodnej úrovni nariadil 6 pokutových kopov, z toho štyri v prospech domácich, a ukázal štyri červené karty (tri pre hráčov hosťujúceho mužstva). Zaujímavosťou je absolútne vyrovnaný pomer žltých kariet – 51 (domáci) : 51 (hostia).

Slovenskí futbaloví reprezentanti vybehnú na stredajší duel v modrých dresoch, domáci by mali hrať vo svojej tradičnej bielo-červenej kombinácii.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM