Webnoviny - Svet

V Dubline bude pôsobiť slovenský kňaz

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) – V Dublinskej arcidiecéze v Írsku bude pôsobiť slovenský kňaz, ktorý sa bude primárne venovať Slovákom, ktorí tam žijú a pracujú.

Dohodli sa na tom trnavský arcibiskup Róbert Bezák s dublinským arcibiskupom. Bezák prišiel do Írska povzbudiť Slovákov, pričom im povedal, že život v multikultúrnom svete, v cudzine je skúškou čohosi nového.

„Dostali sme sa do doby, že už ide o človeka ako takého“ charakterizoval arcibiskup spoločnú podstatu aj napriek rozmanitosti populácie v multikultúrnej spoločnosti miest v Európe i na celom svete.

Vyzval kresťanov žijúcich “vo svete, ktorý už nemá hranice”, aby niesli poslanie lásky, blízkosti a života aj medzi ľudí ostatných národností a kultúr.

Arcibiskup Bezák prišiel na návštevu Írska na pozvanie misionára Gašpara Habaru, aby osobne stretol slovenských veriacich v Írsku. Spolu s arcibiskupom pricestoval aj kňaz Eugen Rybanský, ktorý bude pôsobiť ako misionár pre slovenských migrantov v Írsku. Agentúru SITA informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM