Webnoviny - Svet

V Dubline nás bude počuť, tvrdia írski Slováci

WEBNOVINY.SK

DUBLIN 1. septembra (WEBNOVINY) – Na piatkový dublinský duel B-skupiny kvalifikácie o postup na futbalové ME 2012 medzi Írskom a Slovenskom sa chystá aj niekoľko stoviek rodákov z krajiny v srdci Európy, ktorí žijú v ostrovnom štáte.

Írska futbalová asociácia (FAI) vyhradila pre fanúšikov hráčov s dvojkrížom na hrudi 3400 lístkov, z ktorých sa časť predávala v Írsku.

„Predali sme všetky lístky, ktoré sme dostali k dispozícii, bolo ich takmer 1600. Záujem bol, samozrejme, veľký. Vstupenky bolo možné zakúpiť si cez našu spoločnosť od 18. júla a za prvé dva týždne sme ich distribuovali takmer tisíc. Prezentovali sme, že počet lístkov je limitovaný, no napriek tomu nás niekoľko dní pred zápasom ľudia intenzívne bombardujú s prosbami, už im však nevieme vyhovieť. Dodatočne sme síce dostali niekoľko desiatok vstupeniek, aj tie už ale majú svojich majiteľov,“ povedal pre agentúru SITA Milan Lukáč, spolumajiteľ spoločnosti Slovak Point.

Podľa informácii agentúry SITA bude zverencov Vladimíra Weissa st. v hľadisku Aviva Stadium podporovať celkovo približne dvetisíc Slovákov. „Myslím si, že tam bude veselo, Slovákov bude určite počuť. Máme sektor za bránkou, celé to ´účko´ bude naše,“ doplnil Lukáč.

ODPORÚČAME:

Slováci sú už kompletní, Hamšík trénoval individuálne

Septembrový dvojzápas podľa Weissa veľa napovie

Futbalový tréner Írov prezradil zostavu proti Slovákom

Na duel sa chystajú aj Slováci zo Severného Írska, ktorých v septembri 2009 potešili ich miláčikovia víťazstvom na pôde súpera 2:0 v úspešnej snahe postúpiť na MS 2010. Ako všetci pevne dúfajú, takýto scenár by sa mohol zopakovať aj v prebiehajúcej eliminácii. Pri príležitosti duelu distribuovala slovenská komunita okolo časopisu „Slovak in Ireland“ špeciálne vyrobené šály či čapice.

Írski Slováci dokonca pri príležitosti predmetného zápasu zložili špeciálnu hymnu. "V írskej zemi pracujeme, Slovákov tu žije dosť, 20-tisíc hlasov volá: “Watch out Irish“, dáme góla!“ – spieva sa v spomenutej skladbe. Okrem iného sú v nej spomenuté aj mená slovenských a írskych futbalistov. V Írsku žije okolo 20-tisíc rodákov spod Tatier.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM