Webnoviny - Svet

V Dubnici zrejme vznikne tisíc nových pracovných miest

WEBNOVINY.SK

Foto: deltaelectronic­s.skBRATISLAVA 13. januára (WEBNOVINY) – V Dubnici nad Váhom by malo vzniknúť tisíc nových pracovných miest. Plánuje ich vytvoriť spoločnosť Delta Electronics. Tá chce v rámci druhej etapy investovať do rozšírenia svojho dubnického závodu na výrobu elektronických zdrojov 10,5 mil. eur. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý už spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (Environmental Impact Assessment – EIA), s realizáciou druhej etapy by sa malo začať už v marci tohto roka, pričom ukončenie je naplánované o jedenásť mesiacov neskôr.

Investor plánuje rozšíriť jestvujúce objekty o ďalšie priestory určené predovšetkým pre inštaláciu výrobných zariadení, skladovacích a administratívnych priestorov. “Rozšírenie výrobného závodu je v danej lokalite navrhované na základe stáleho dopytu po výrobkoch a službách v oblasti elektrotechniky,“ zdôvodnil svoje plány investor v zámere. Po realizácii druhej etapy projektu bude firma vyrábať nabíjačky a meniče pre automobilový priemysel, rozvádzače pre IT-technológie a meniče pre alternatívne zdroje energií. Podľa zámeru by mala firma ročne vyprodukovať 235 tisíc týchto výrobkov. “Kapacita výroby je závislá od kapacity produkcie finálneho produktu u konečného odberateľa,“ spresnil investor v posudzovanom zámere.

Spoločnosť Delta Electronics (Slovakia), s.r.o., pôsobí na Slovensku od roku 1994, keď vzniklo predajné zastúpenie v Bratislave. V roku 2001 firma založila výrobnú spoločnosť v Novej Dubnici. V Dubnici nad Váhom oficiálne spoločnosť otvorila vlastnú výrobnú prevádzku v roku 2007, do ktorej investovala 20 mil. USD. V súčasnosti spoločnosť na Slovensku zamestnáva 1 060 ľudí. Podnik sa zameriava na výrobu komplexného portfólia produktov napájacích zdrojov, komponentov napájacích systémov, ako aj kompletných napájacích systémov. Tieto produkty poskytujú napájanie pre telekomunikácie, IT, priemyselnú automatizáciu a medicínske zariadenia. Postupne firma zaviedla aj výrobu solárnych invertorov.

Spoločnosť Delta Electronics patrí do skupiny Delta. Tá patrí medzi najväčších svetových výrobcov napájacích zdrojov. Má výrobné závody v Taiwane, Číne, Thajsku, Mexiku, Indii a v Európe. Produktové portfólio skupiny zahŕňa výrobu riešení napájacích systémov a obnoviteľnej energie, systémov solárnej energie, energicky úsporných produktov LED osvetlenia, komerčných zobrazovacích systémov ako video steny, LED a LCD obrazovky a rôzne projektory, systémov priemyselnej automatizácie, elektronických komponentov pre IT, telekomunikácie a automobilový priemysel.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM