Webnoviny - Svet

V Gorile padnú prvé obvinenia, tvrdí novinár Nicholson

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 9. marca (WEBNOVINY) – Na budúci týždeň budú vznesené prvé obvinenia v kauze Gorila.

Na piatkovom proteste Gorila to viac ako tisícke protestujúcich ľudí povedal kanadsko-slovenský investigatívny novinár Tom Nicholson, ktorý vraj má takúto informáciu z dobre overeného zdroja z polície.

Polícia podľa Nicholsona disponuje takými dôkazmi, vďaka ktorým už kauzu nebude možné zamiesť pod koberec. „Podľa mojich informácií sú takéto informácie nazhromaždené, ale zároveň vedeli, že ak to má vyjsť týždeň pred voľbami, budú spochybnení, lebo ľudia by hovorili, že je to Lipšicova volebná kampaň,“ reagoval Nicholson.

Obrazom: Deň D: Protest Gorila 6 v uliciach Bratislavy

Kto bude obvinený, novinár neprezradil. Obmedzil sa na konštatovanie, že to bude zamestnanec štátu a nie finančnej skupiny.

Investigatívny novinár zároveň sľúbil, že svoj prvý blog o Gorile napíše už v nedeľu. Pred voľbami informácie o kauze nechcel zverejňovať, pretože sa obával zneužitia takýchto informácií.

Nicholson sa rozhodol písať o Gorile blogy po tom, ako Aliancia fair-play pre neho začala organizovať finančnú podporu. Tá má zabezpečiť, aby sa Nicholson, ktorý je momentálne na voľnej nohe, mohol kauzou zaoberať aj ďalej.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM