Webnoviny - Svet

V hoteli sa diskutovalo o svetovej bezpečnostnej politike

WEBNOVINY.SK

Foto: SITABRATISLAVA 7. marca (WBN/PR) – Kempinski Hotel River Park zažíval rekordnú obsadenosť elitami. Konalo sa v ňom totiž unikátne medzinárodné bezpečnostné fórum osobností z oblasti medzinárodnej politiky – GLOBSEC 2011. Päťhviez­dičkovú pohostinnosť najluxusnejšieho hotela hlavného mesta Slovenska využili hostia zo štyridsiatich krajín sveta, medzi nimi napríklad aj šéfka európskej diplomacie barónka Catherine Ashtonová a dve desiatky ministrov a štátnych tajomníkov, predstavilo sa sedemdesiat rečníkov, ktorých si vypočuli experti a analytici think – tankov, aktivisti mimovládnych združení, ľudia z verejnej správy aj z biznisu či žurnalisti svetových médií. Priame prenosy z prednášok a diskusií sledovali študenti na univerzitách v Kanade, USA, Poľsku, Českej republike ale aj na Slovensku.

Fórum využilo 100 percent hotelovej kapacity. Delegáti naplno zamestnali aj kuchárov a čašníkov všetkých hotelových prevádzok. Len pre zaujímavosť, počas rokovaní sa vypilo približne 210 litrov kávy a čaju a skonzumovalo 2250 koláčikov. Hotelová reštaurácia pripravila jedlá z dvesto kilogramov rôznych druhov mäsa – hostia si pochutili na hovädzom ragú, dusenej rybe, spotrebovalo sa päťdesiat kilogramov tresky pollack a rovnaké množstvo mäsa z perličiek.

Delegáti rokovali v jedenástich kongresových sálach, najväčšia z nich nesie meno cisárovnej Márie Terézie a má kapacitu až 320 miest. Samozrejmosťou bola okrem komfortného vybavenia a luxusného dizajnu, aj najmodernejšia technika. Menšie sály majú kapacitu od 14 do 150 osôb. Uzavreté rokovania sa konali v diskrétnych priestoroch salóniku na deviatom poschodí. Hostia využili aj možnosť relaxovať v luxusnom ZION SPA na najvyššom, jedenástom poschodí hotela.

„Teší ma, že sme mali možnosť hostiť v našich priestoroch špičky európskej a svetovej diplomacie. Kempinski Hotel River Park má všetky predpoklady, aby dokázal poskytnúť maximálny komfort a pohostinnosť na najvyššej úrovni aj pre podobne veľké kongresy. Našou ambíciou je byť kongresovou jednotkou na domácom poli,“ povedal Branislav Babík, predseda predstavenstva hotelierskej skupiny Best Hotel Properties, ktorá hotel vlastní.

Spoločnosť Best Hotel Properties a.s. (BHP) je jednou z najväčších hotelierskych spoločností svojho druhu v strednej a východnej Európe so základným imaním 350,25 miliónov eur. BHP disponuje 99 percentami spoločnosti Hotel Kadashevskaya LLC prevádzkujúcej 35 izbový hotel a luxusnú taliansku reštauráciu v Moskve. Okrem Kadashevskej má spoločnosť v portfóliu aj 75 percent luxusného päťhviezdičkového hotela Baltschug Kempinski v Moskve, hotel Crowne Plaza v Bratislave, 50 percent reštaurácie Buddha – Bar v Prahe. Okrem Kempinski Hotela River Park do portfólia spoločnosti patrí aj Grand Hotel Kempinski High Tatras na Štrbskom Plese. Akcie Best Hotel Properties a.s. sú kótované na paralelnom trhu Burzy cenných papierov v Bratislave.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM