Webnoviny - Svet

V Kanade sprísnili opatrenia na letiskách

WEBNOVINY.SK

TORONTO 29. decembra (WEBNOVINY) – Kanadské úrady zakázali cestujúcim zobrať si do lietadla väčšinu typov príručnej batožiny. Stalo sa tak v pondelok po vianočnom zmarenom útoku na americké lietadlo. Dopravný odbor kanadskej vlády v pondelok oznámil, že môžu mať pri sebe iba zdravotnícke zariadenia, malé kabelky, fotoaparáty, počítače, potreby pre deti, hudobné nástroje a batožinu obsahujúcu „životne dôležité predmety.“ Okrem prvej kontroly príslušníci bezpečnosti vykonajú dodatočne ešte jednu kontrolu. Tieto opatrenie by podľa Kanady mohli trvať niekoľko dní.

Dopravný úrad kanadskej vlády vo svojom vyhlásení uviedol, že sa usiluje o uvoľnenie blokovania bezpečnostných stanovíšť. Bezpečnosť na niekoľkých letiskách v krajine zabezpečuje polícia.

Americký federálny sudca obvinil v sobotu mladého Nigérijčana z pokusu o útok na lietadlo spoločnosti Northwest Airlines. Umar Farouk Abdul Mutallab sa v piatok miestneho času pokúsil odpáliť výbušné zariadenie priamo v lietadle pristávajúcom v Detroite. Nigérijčan sa trhavinu pripevnenú na tele vtedy pokúsil odpáliť pri pristávaní, namiesto výbuchu sa však vznietila a spôsobila mu vážne popáleniny.

SITA/AP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM