Správy

V kauze falšovania zmeniek vypovedá exmanželka zavraždeného advokáta

V kauze falšovania zmeniek TV Markíza vypovedá v stredu pred senátom Špecializovaného trestného súdu exmanželka zavraždeného advokáta Ernesta Valka Oľga Valková.

Ilustračný obrázok k článku V kauze falšovania zmeniek vypovedá exmanželka zavraždeného advokáta
Zdroj: TASR

Valko bol podľa obhajoby autorom nápadu vyriešiť spor Gamatex údajnými zmenkami, Valková to na súde poprela.

„Nikdy som nezaregistrovala, že by si manžel s Pavlom Ruskom alebo Marianom Kočnerom podal ruku alebo že by mali spolu nejaké rozhovory,“ uviedla Valková vo svojej výpovedi.

Od začiatku pojednávania sa obžalovaní Kočner a Rusko odvolávajú na Ernesta Valka ako autora riešenia sporných zmeniek. Takéto riešenie mal poradiť nebohý advokát, čo rozporuje splnomocnenec Markízy Daniel Lipšic hlavne faktom, že Valko bol členom Rady pre televízne a rozhlasové vysielanie.

„Vždy keď sme boli na nejakej spoločenskej akcii a manžel ho zbadal, tak sa o ňom vyjadroval s dešpektom,“ uviedla Valková ku vzťahu Valka k obžalovanému Marianovi Kočnerovi.

O existencii zmeniek v čase ich údajného podpisu v roku 2000 nevedela.

Ernesta Valka zavraždili v roku 2010 v jeho dome v Limbachu.

Obžalovaní Kočner a Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Ághom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov.

Marian Kočner čelí obžalobe v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gamatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Pavol Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie