Webnoviny - Svet

V kauze mafiánskej vraždy žiadajú väzbu pre Ľuboša F.

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 25. mája (WEBNOVINY) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal návrh na vzatie do väzby Ľuboša F., ktorý je jedným z piatich obvinených v kauze vraždy Petra Čongrádyho z roku 2004.

„Prokurátor žiada väzbu pre obavu z možného pokračovania v trestnej činnosti,“ uviedla hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Katarína Kudjáková. O návrhu rozhodnú dnes o 15:00.

Ľuboš F. údajne patrí k nitrianskej vetve podsvetia. V minulosti ho oslobodili v kauze podvodov s diaľničnými známkami. Podľa informácií TV JOJ a Nového Času v prípade takmer osem rokov starej vraždy figurujú na listine obvinených aj ďalšie zaujímavé mená. Je medzi nimi Karol M. z Prievidze, ktorý bol dlhodobo na úteku, zadržali ho v Poľsku. Potom sa však dostal z väzby a opäť zmizol.

Je obžalovaný v kauze inej vraždy z roku 2004, pri ktorej v Moste pri Bratislave vyhasli životy dieťaťa a mladej ženy. Karol M. si podľa obžaloby objednal vraždu chlapcovho otca, ale omylom zabili jeho syna a priateľku, lebo použili auto plánovanej obete. Policajti ho obvinili aj v prípade ďalšej vraždy.

Na zozname obvinených je údajne aj ďalší muž na úteku Viliam M., ktorému polícia pripisuje podiel na troch vraždách, medzi obeťami je aj jeho synovec. Tretím na úteku by mal byť Štefan B. Medzi obvinenými je údajne aj Roland Z., aktuálne je vo väzbe pre iný skutok, v minulosti bol medzi obvinenými z vydierania a ublíženia na zdraví účtovníčky známeho podnikateľa. Tento prípad sa zvrtol, obvinených oslobodili a obvinili účtovníčku zo sprenevery peňazí firmy.

Údajne vysokopostavenú osobu bratislavského podsvetia – člena skupiny sýkorovcov 36-ročného podnikateľa Petra Čongrádyho zastrelili samopalmi 9. septembra 2004 dvaja páchatelia v kuklách pred pizzeriou na Pečnianskej ulici v bratislavskej Petržalke. Peter Čongrády zrejme vychádzal z pizzerie a nasadal do luxusného pancierovaného mercedesu, ktorý bol zaparkovaný pred vchodom.

Vražda sa stala priamo pod priemyselnou kamerou mestskej polície. Pri streľbe zranili aj Mareka I., ktorý údajne patril do skupiny „sýkoriek“. Páchatelia ušli na bielom aute s českou ešpezetkou, ktorú ukradli v Brne. Auto našla polícia krátko po vražde na križovatke v smere na Lamač podpálené. Okrem samopalov v ňom polícia našla aj dve pištole.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM