Webnoviny - Svet

V KHL nový platový strop aj počet cudzincov

WEBNOVINY.SK

Foto: khl.ru MOSKVA 20. mája (WEBNOVINY) – V pondelok podľa denníka Sport-Express Rada riaditeľov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) schválila nielen účastníkov nového v poradí už tretieho ročníka tejto ligy, ale aj jej reglement pre sezónu 2010/11, z ktorého vyplýva niekoľko noviniek.

Rada riaditeľov potvrdila nový platový strop v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) dohodnutý v apríli. Strop sa v budúcej sezóne zvýši zo 620 na 700 miliónov rubľov (23,8 milióna USD). V KHL platí na rozdiel od zámorskej NHL pravidlo, že jeden, spravidla najdrahší hráč nespadá pod platový strop, čo má umožniť priviesť do KHL tie najjagavejšie hviezdy zo zámoria. Aktuálny platový strop v NHL je 56,8 milióna USD. Menia sa aj minimálne platy pre hráčov. Hokejista do 21 rokov dostane minimálne 750-tisíc rubľov, starší hráči po 3 milióny rubľov.

V sezóne 2010/11 dostanú hráči 70 % dohodnutej ročnej sumy v základnej časti a zvyšných 30 % im bude vyplatených v play-off. V sezóne 2011/12 to však bude už ako v NHL, teda hráči zinkasujú svoj ročný plat v základnej časti. KHL však nijako neobmedzila prémiové fondy jednotlivých klubov.

V platnosti zostávajú protikrízové opatrenia. Ak obmedzený voľný hráč zostane vo svojom pôvodnom tíme, určí mu plat klub. Pokiaľ prestúpi, v novom tíme môže dostať maximálne o 20 % viac ako v predchádzajúcej sezóne. Toto maximálne navýšenie platu platí aj pre neobmedzených voľných hráčov. Bez obmedzení sú len zmluvy hráčov starších ako 35 rokov. Hokejista, ktorý doteraz nehral v KHL, nesmie dostať viac ako 45 miliónov rubľov za rok s výnimkou prípadu, keď je tento hráč mimo platového stropu klubu.

V každom klube KHL môže hrať 6 cudzincov. No za šiesteho zahraničného hráča na svojej súpiske bude musieť klub lige zaplatiť tzv. daň z luxusu vo výške 7,5 milióna rubľov. Na rozdiel od minulého ročníka môže klub poslať legionára hrať aj do Vyššej ligy.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM