Webnoviny - Svet

V Košiciach chcú petíciou podporiť autodopravcov

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto: SITA BRATISLAVA/KOŠICE 11. januára (WEBNOVINY) – V Košiciach dnes začínajú s petičnou akciou na podporu protestujúcich autodopravcov. Petičné miesto bude zriadené na parkovisku pred vstupom na Katastrálny úrad na Južnej triede. Práve tu by mali „parkovať“ aj nespokojní autodopravcovia. Pre agentúru SITA to dnes uviedol starosta košickej mestskej časti Krásna Marek Kažimír. Podpisy budú zbierať od 10:00 do 22:00. Podľa Kažimíra môžu občania priniesť protestujúcim kávu, čaj, potraviny či deky. Podporiť ich môžu hlavne svojou účasťou, povedal starosta s tým, že autodopravcovia „bojujú aj za rádových občanov.“ Petičný hárok s pokynmi na vyplnenie a zaslanie sa nachádza aj na internetovej stránke www.dopravcovia.wbl.sk , v sekcii fotogaléria.

Prezident Československej republiky Tomáš Garrigue Masaryk povedal: Demokracia, to je diskusia. Dnes premiér Robert Fico a minister dopravy Ľubomír Vážny odmietaním diskusie s autodopravcami o nedostatkoch v mýtnom systéme dávajú priamu facku všetkým občanom a demokraciiMarek Kažimír

Starosta Marek Kažimír zároveň vyzval primátora Košíc Františka Knapíka ako aj všetkých starostov v Košickom kraji, aby sa pridali k podpore protestujúcich autodopravcov. „Prezident Československej republiky Tomáš Garrigue Masaryk povedal: Demokracia, to je diskusia. Dnes premiér Robert Fico a minister dopravy Ľubomír Vážny odmietaním diskusie s autodopravcami o nedostatkoch v mýtnom systéme dávajú priamu facku všetkým občanom a demokracii,“ uvádza sa v otvorenej výzve starostu, ktorú má agentúra SITA k dispozícii. Starosta tak reaguje na nedávne vyjadrenia premiéra, ktorý odmieta prijať autodopravcov skôr, ako ukončia štrajk. „Nechceme a nedovolíme, aby sa prejavmi arogancie moci stalo Slovensko dvadsať rokov po páde komunizmu hrobom demokracie,“ píše sa ďalej vo výzve.

Zástupcovia malých a stredných dopravcov zakladajúci Úniu autodopravcov Slovenska žiadajú pozastaviť realizáciu mýtneho systému až do prepracovania mapy spoplatnených ciest prvej triedy len na nevyhnutné úseky a označenie všetkých spoplatnených úsekov informačnou tabuľou. Okrem toho chcú zníženie spotrebnej dane z motorových palív na priemernú úroveň okolitých krajín, či výrazné zníženie cestnej dane ako kompenzácie za zavedenie elektronického mý­ta.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM