han Zo zahraničia

V Kyjeve rozsvietili stromček: Rusi nám chcú UKRADNÚŤ Vianoce, ale NEDOVOLÍME im to!

Predstavitelia ukrajinského hlavného mesta Kyjev v pondelok v centre mesta rozsvietili vianočný stromček, ktorý podľa slov starostu nazvali "vianočný stromček neporaziteľnosti".

Ilustračný obrázok k článku V Kyjeve rozsvietili stromček: Rusi nám chcú UKRADNÚŤ Vianoce, ale NEDOVOLÍME im to!
Zdroj: TASR/AP

Tento 12 metrov vysoký strom umiestnili na Sofijskom námestí. Na mieste sa zhromaždilo niekoľko desiatok obyvateľov mesta. Stromček je osvetlený modrými a žltými svetlami, čo sú farby ukrajinskej zástavy. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Slová starostu

„Rusi sa pokúšajú našim občanom ukradnúť normálny život, my im však nedáme šancu ukradnúť našim deťom najväčšie sviatky – Nový rok a Vianoce,“ povedal starosta Kyjeva Vitalij Kličko.

„Nazvali sme ho vianočný stromček ukrajinskej neporaziteľnosti, pretože robíme všetko pre to, aby deti mali sviatky aj napriek týmto náročným časom,“ dodal Kličko.

Kyjevské mestské zastupiteľstvo podľa starostu zvažovalo umiestnenie stromčeka aj z dôvodu ruských útokov na energetickú infraštruktúru Ukrajiny. Radnica však svetlá stromčeka napojila na dieselový generátor a použila časť výzdoby z minulého roka, píše AFP.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM