Webnoviny - Svet

V Libanone sa potopila loď s 83 ľuďmi

WEBNOVINY.SK

BEJRÚT/TRIPOLIS 17. decembra (WEBNOVINY) – Pri pobreží severného Libanonu sa vo štvrtok večer potopila loď plaviaca sa pod panamskou vlajkou, na ktorej bolo 83 námorníkov. Informujú o tom s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov agentúry AP a AFP. Podľa predstaviteľov prístavu v libanonskom Tripolise sa zatiaľ podarilo zachrániť len 20 ľudí, ďalších 63 teda zostáva nezvestných.

Na pomoc nákladnej lodi Danny Two, ktorá prevážala dobytok, priplávali lode libanonskej pobrežnej stráže, sýrske civilné plavidlo, ktoré sa v čase nehody nachádzalo neďaleko, ako aj tri lode medzinárodných mierových jednotiek UNIFIL pôsobiacich v Libanone. Libanon požiadal o pomoc aj Veľkú Britániu, ktorá by mala poslať dva vojenské vrtuľníky z Cypru.

Podľa hovorcu UNIFIL Andreu Tenetiho sa panamská loď potopila neďaleko Tripolisu, na mieste vzdialenom asi 17 kilometrov od pobrežia. Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa. Väčšina námorníkov z potopenej lode pochádza podľa predstaviteľov tripoliského prístavu z Filipín a Pakistanu.

SITA/AFP/AP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM