V logistickom parku v Nitre vyrastú nové haly: Vytvoria 500 pracovných miest

Výstavba by mala byť ukončená v budúcom roku. V nových halách vznikne zhruba 500 pracovných miest.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku V logistickom parku v Nitre vyrastú nové haly: Vytvoria 500 pracovných miest
Zdroj: YouTube.com

Spoločnosť Prologis, Inc. rozbehla výstavbu dvoch hál v logistickom parku Prologis Park Nitra. Podľa viceprezidenta a riaditeľa Prologis pre región strednej a východnej Európy Martina Poláka by mala byť výstavba ukončená v prvom štvrťroku budúceho roka. V nových halách by malo vzniknúť zhruba 500 pracovných mi­est.

Prilákali nové firmy

V logistickom parku by mali na 20-hektárovom pozemku vyrásť celkovo tri haly s plochou 95 000 štvorcových metrov. Prvé dve haly, ktorých výstavba sa začala, poskytnú plochu 62 325 štvorcových metrov. „V súčasnosti si už zákazníci zaistili 80 percent plochy obidvoch budov. Okrem Jaguaru Land Roveru sú to všetko nové firmy, ktoré doteraz neboli v Nitrianskom kraji etablované,“ skonštatoval Polák.

Z celkovej plochy dvoch hál si 34 000 štvorcových metrov prenajíma šesť zákazníkov, ďalších 15 600 štvorcových metrov je predmetom ponuky šiestim záujemcom. Začiatok výstavby tretej haly investor zatiaľ nezverejnil. V nej by mali podľa slov Poláka pôsobiť firmy, ktoré zatiaľ nie sú etablované nielen v regióne, ale ani na Slovensku.

Určený pre Jaguar

Logistický park Prologis Park Nitra je situovaný v blízkosti výrobného závodu Jaguar Land Rover. Určený bude pre príjem, skladovanie a redistribúciu dielov pre výrobu vo výrobnom areáli Jaguaru. Vybavený by mal byť najmodernejšími technológiami, ktoré sektor v súčasnosti poskytuje. „Naše odvetvie prešlo za posledných desať rokov veľkým rozvojom,“ skonštatoval Polák. Celkové náklady na realizáciu projektu nešpecifikoval, podľa projektovej dokumentácie by mali predstavovať 30 miliónov eur. „Presné čísla na výstavbu nezverejňujeme. Suma v projekte je veľmi orientačná,“ povedal Polák.

Spoločnosť Prologis, Inc. pôsobí v oblasti logistických nehnuteľností. V súčasnosti firma vlastní nehnuteľnosti a developerské projekty s celkovou rozlohou 64 miliónov štvorcových metrov v 19 krajinách a distribučné priestory prenajíma približne 5200 zákazníkom.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame