V Lužnikách remíza CSKA Moskva so Sevillou

Tréner FC Sevilla Manuel Jimenez Foto: SITA/AP MOSKVA 24. februára (WEBNOVINY) – V stredajšom úvodnom stretnutí prvého osemfinále futbalovej Ligy majstrov sa medzi ruským tímom CSKA Moskva a španielskym FC Sevilla zrodila na štadióne v Lužnikách remíza 1:1.

V prvom polčase hýril aktivitou najmä domáci stredopoliar Keisuke Honda. V 8. min poslal kolmou prihrávkou do šance českého útočníka Tomáša Necida, jeho strelu vyrazil hosťujúci gólman Andrés Palop. V 13. min to japonský stredopoliar skúšal ľavou nohou sám, no tesne minul bránku. Do šancí sa skôr dostávali domáci, úvodný gól zápasu však zaznamenali hostia. V 25. min sa presadil na pravej strane Jusús Navas, ten poslal loptu na útočníka Álvara Negreda, ktorý skóroval do odkrytej časti bránky Igora Akinfejeva – 0:1.

Moskovčania sa snažili otočiť nepriaznivý stav po polčasovej prestávke, ale v porovnaní s prvým dejstvom si vypracovali menej streleckých príležitostí. Výnimkou bola hlavička Hondu zo 48. min. Aj napriek upadávajúcemu tempu zápasu dokázali futbalisti ruského tímu vyrovnať. Gól strelil čilský stredopoliar CSKA Moskva Mark González, keď v 66. min z približne 30 metrov umiestnil loptu tvrdou strelou k ľavej žrdi – 1:1. O tri minúty už mohli Moskovčania viesť, no Necidovu strelu Palop chytil. Ten istý mikrosúboj sa aj v závere zápasu skončil pre španielskeho gólmana a úvodný rusko-španielsky duel sa tak napokon skončil remízou.

Vzhľadom na tento výsledok a výhodu domáceho prostredia v odvetnom súboji (16. marca) majú k postupu do štvrťfinále Ligy majstrov bližšie futbalisti španielskeho tímu.

Výsledok stredajšieho prvého osemfinálového stretnutia futbalovej Ligy majstrov 2009/2010:

CSKA Moskva (Rus.) – FC Sevilla (Šp.) 1:1 (0:1) – odveta je na programe 16. marca Góly: 66. Mark González – 25. Negredo, rozhodoval: Brych (Nem.), 15 000 divákov

Zostavy: CSKA Moskva: Akinfejev – A. Berezuckij, Ignaševič, V. Berezuckij, Ščennikov – Aldonin, Šemberas – Krasič, Honda (83. Mamajev), Mark González – Necid FC Sevilla: Palop – Stankevičius, Escudé, Fazio, Fernando Navarro – Romaric, Zokora – Jesús Navas, Renato (89. Acosta), Adriano (59. Perotti) – Negredo (76. F. Kanouté).