Webnoviny - Svet

V mexickom meste Tijuana našli štyri bezhlavé telá

WEBNOVINY.SK

TIJUANA 16. decembra (WEBNOVINY) – Mexické úrady objavili v utorok v pohraničnom meste Tijuana štyri mužské bezhlavé telá; medzitým pri útoku s použitím granátov na policajnú stanicu na západe krajiny utrpeli zranenia tehotná žena a jej trojročná dcéra. Tri z tiel bez hlavy sa nachádzali v dome v Tijuane, informovala prokuratúra v štáte Baja California vo svojom vyhlásení. Hodinu po ich objavení príslušníci polície našli štvrté telo uložené v dodávke. Ako uviedli úrady, hlavy sa spolu s odkazmi nachádzali v blízkosti týchto tiel. Nezverejnili však, čoho sa odkazy týkali.

V meste Tijuana, ktoré sa nachádza neďaleko amerického San Diega, sa v posledných rokoch zdvihla vlna násilia medzi drogovými kartelmi. Podľa prokuratúry iba v tomto roku prišlo v meste pri násilnostiach o život 583 ľudí.

V čase, keď v Tijuane polícia zabezpečovala miesto činu po objavení tiel, v západnom meste Morelia neznámi útočníci vhodili do areálu policajnej stanice tri granáty. Pri incidente utrpeli zranenia tehotná žena, jej dcéra a jeden policajt, informoval Minerva Bautista, tajomník pre bezpečnosť verejnosti v štáte Michoacán. Ženu v siedmom mesiaci tehotenstva a jej dcéru hospitalizovali, ale momentálne sa nachádzajú v stabilnom stave. Policajný dôstojník utrpel iba drobné poranenia.

Útok na policajnú stanicu sa stal iba hodinu po tom, ako útočníci hodili dva granáty na cestu pred strednou školou v Morelii, nachádzajúcou sa iba 300 metrov od sídla vlády štátu Michoacán. Pri tomto útoku nastal chaos, avšak nikto sa nezranil.

Michoacán, štát na pobreží Tichého oceánu, sa stal hlavným miestom bojov medzi drogovými kartelmi Cártel del Golfo a La Familia, pri ktorých vždy zahynú aj nezúčastnení ľudia. Násilnosti medzi drogovými gangmi sa zintenzívnili po tom, ako prezident Felipe Calderón v roku 2006 rozmiestnil po celej krajine tisíce vojakov a policajtov, ktorých cieľom je zastaviť činnosť kartelov. Odvtedy v súvislosti s obchodom s drogami prišlo v krajine o život 14 tisíc ľudí.

SITA/AP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM