Webnoviny - Svet

V Michalovciach kandiduje za primátora aj Záhorčák

WEBNOVINY.SK

Viliam Záhorčák Foto: SITA/Jozef BodnárMICHALOVCE 19. augusta (WEBNOVINY) – Viliam Záhorčák, doterajší primátor mesta Michalovce, tak ako v minulých voľbách aj teraz kandiduje za stranu Smer-SD na post primátora. Ako kandidáta na primátora ho dnes predstavila novinárom okresná predsedníčka strany Smer-SD v Michalovciach Ľubica Rošková. „Viliam Záhorčák sa ako primátor osvedčil a za štyri roky urobil v meste veľa roboty,“ povedala Rošková. Na otázku agentúry SITA, či ich kandidáta podporia aj niektoré ďalšie strany, odvetila: „Rokujeme so všetkými stranami, ktoré sú v mestskom zastupiteľstve, o vytvorení koalície na primátora a podpore nášho kandidáta.“ Doložila, že pokiaľ ide o voľby poslancov, nebudú vytvárať koalíciu a postavia vlastnú kandidátku.

„Chcem pokračovať v tom, čo som začal realizovať v končiacom sa volebnom období. Dôraz v programe chcem položiť na štyri nosné témy. Budem sa usilovať pritiahnuť do mesta nové investície, čo povedie k zvýšeniu zamestnanosti, v sociálnej oblasti chcem sústrediť pozornosť na poskytovanie služieb pre starých a ľudí v hmotnej núdzi, ale aj na vytváranie lepších podmienok pre mladých a rozvoj športu. Ku skvalitneniu života obyvateľov mesta určite prispejú už rozbehnuté, ale aj novo pripravované akcie v oblasti verejných komunikácií a revitalizácií mestských častí,“ povedal Záhorčák.

Viliam Záhorčák sa narodil 21. júla 1959. Filozofickú fakultu UPJŠ v Prešove, učiteľský odbor slovenský jazyk – dejepis, absolvoval v roku 1983. Začínal ako učiteľ na VI. základnej škole v Michalovciach. Od roku 1986 pôsobil najprv ako pedagóg na Gymnáziu Pavla Horova, od roku 2001 zastával funkciu riaditeľa tejto školy. Do komunálnej politiky sa zapojil v roku 1998 a ako nečlen úspešne kandidoval za Stranu demokratickej ľavice za poslanca do MsZ. Už ako člen SDĽ v roku 2001 vo voľbách za poslanca do Vyššieho územného celku Košice získal spomedzi kandidátov z celého okresu Michalovce najviac voličských hlasov. V roku 2006 ako kandidát za stranu Smer-SD vyhral voľby na primátora.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM