Webnoviny - Svet

V Michalovciach zhorela hala, firme vznikla obrovská škoda

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA/KOŠICE 29. novembra (WEBNOVINY) – Z doposiaľ nezistených príčin začala horieť v pondelok o 1:30 hala v objekte firmy na Vihorlatskej ulici v Michalovciach.

Ako agentúru SITA informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, požiar poškodil steny haly, malú strešnú konštrukciu, interiér a ďalšie časti haly. Firme tak vznikla škoda najmenej 33-tisíc eur. Polícia začala trestné stíhanie za prečin všeobecného ohrozenia.

Ako ďalej uviedol Szabó, v nedeľu zasahovali hasiči aj pri požiari penziónu v rekreačnej oblasti Zemplínska Šírava, časť Hôrka. Požiar vznikol v okolí komínového telesa, následne sa rozšíril na drevené časti strechy penziónu a preniesol sa na ostatné časti objektu. Majiteľovi vznikla škoda najmenej 300-tisíc eur.

Požiar vznikol aj v sobotu okolo 5:00 na hospodárskom dvore v obci Čečehov v okrese Michalovce. Ako informoval Szabó, z doposiaľ nezistených príčin horela sušička obilia, v ktorej sa sušila kukurica. Požiar spôsobil poškodenie technológie sušičky obilia a zhorelo 800 ton geneticky modifikovanej kukurice. Spoločnosti vznikla škoda na kukurici 120-tisíc eur a na technológii 20-tisíc eur. Udalosť prešetrujú michalovskí policajti.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM