Tomáš Batiz Práca

V Mikuláši môže vzniknúť nový závod s vyše 100 novými flekmi: Začali rokovania s radnicou

V Liptovskom Mikuláši by mohli pribudnúť ďalšie pracovné miesta. Vedenie mesta rokuje so spoločnosťou o vytvorení nového závodu na strojársku a textilnú výrobu.

Ilustračný obrázok k článku V Mikuláši môže vzniknúť nový závod s vyše 100 novými flekmi: Začali rokovania s radnicou
Zdroj: TASR

Desiatky nových pracovných miest by mali vzniknúť v Liptovskom Mikuláši vďaka zámeru spoločnosti InterTechnic, s. r. o., expandovať v tomto regióne. Mal by tu vyrásť nový výrobný závod na strojársku a textilnú výrobu.

Predstavitelia spoločnosti absolvovali stretnutie s primátorom mesta Liptovský Mikuláš Jánom Blcháčom, na ktorom ho informovali o svojich plánoch. „Táto investícia je momentálne ešte len v prípravnej fáze, v štádiu rokovaní. Z tohto dôvodu považujeme za predčasné prezentovať konkrétne čísla plánovaného rozšírenia,“ povedala Katarína Machová zo spoločnosti InterTechnic.

Primátor Ján Blcháč už má k dispozícii presnejšie informácie. „Predstavitelia spoločnosti ma informovali, že v horizonte niekoľkých rokov chcú v meste investovať 6 miliónov eur a vytvoriť 120 nových pracovných miest. Radi im vyjdeme v ústrety pri hľadaní pozemku pre výstavbu podniku,“ uviedol primátor Liptovského Mikuláša.

InterTechnic, s. r. o., vznikla v roku 2010 v Liptovskom Mikuláši, v regióne so silnou strojárenskou tradíciou. Zaoberá sa trieskovým obrábaním kovov, brúsením, lisovaním, zváraním a montážou. Ide prevažne o malo- a strednosériovú výrobu komponentov, ako aj zákazkovú výrobu.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie