Zo Slovenska

V mikulášskom okrese hrozí ľadová povodeň, problémy sú zatiaľ vo Vyšnej Boci

Na Čiernom Váhu v okrese Liptovský Mikuláš hrozí dnes ľadová povodeň. Meteorológovia pred ňou vydali až výstrahu tretieho stupňa!

Ilustračný obrázok k článku V mikulášskom okrese hrozí ľadová povodeň, problémy sú zatiaľ vo Vyšnej Boci
Zdroj: TASR

V niekoľkých obciach, najmä vo Vyšnej Boci, sa vyskytujú problémy so zamŕzaním hladín miestnych potokov. Odbor starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu v Liptovskom Mikuláši zatiaľ nevykonáva žiadne opatrenia, keďže nevzniká žiadne ohrozenie bezpečnosti ľudskej činnosti.

„Na vybreženie Čierneho Váhu je rezerva ešte takmer jeden meter. Ak by sa aj voda z koryta vyliala, neohrozí nikoho a nič. Správca toku túto situáciu priebežne sleduje,“ uviedol vedúci odboru Miroslav Potančok.

So zamŕzaním potoka majú v týchto dňoch problémy vo viacerých obciach okresu. Pracovníkov Slovenského vodohospodárskeho podniku si na pomoc dnes zavolali v Smrečanoch a vo Vyšnej Boci, kde zamŕzajú hladiny riek a tvoria sa ľadové kryhy.

„Čiastočne sa nám už potok vylial na miestnu komunikáciu, no obydlia zatiaľ nie sú ohrozené. Pracuje tu niekoľko mechanizmov,“ potvrdila starostka Vyšnej Boce Ľubica Trégerová. V Smrečanoch sa podľa starostu Vladimíra Šiarnika zatiaľ nevyskytli väčšie problémy.

Ilustračné foto, TASR

Ľadová povodeň
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM