Peter Klimant Regióny

V Moravciach už o burine vznikajú aj videá: Pozrite, čo ľudia vešajú na Youtube

Nepokosená tráva je v Moravciach stále problémom číslo jedna. Ľudia doteraz vyjadrovali svoju nespokojnosť s veľkou burinou hlavne na sociálnych sieťach. Najnovšie však už vznikajú i rôzne videá, na ktorých sa vtipne poukazuje na celý problém. Pozrite si ich...

Ilustračný obrázok k článku V Moravciach už o burine vznikajú aj videá: Pozrite, čo ľudia vešajú na Youtube
Zdroj: YouTube.com

Tráva a zas len tráva. Nepokosené mestské trávne plochy sú toto leto zatiaľ asi najviac diskutovaným problém v Zlatých Moravciach. Ľudia z mesta neskrývajú svoj hnev na všadeprítomnú burinu, ktorý dávajú na sociálnych sieťach patrične najavo.

Jeden Zlatomoravčan však najnovšie preniesol svoju nespokojnosť do série vtipných videí, ktoré zavesil na youtube. V jednom z nich sa zameriava na detský park, ktorý je viac nepokosený, ako pokosený. Na pokosených častiach trávnika je pritom kopa nepohrabanej už uschnutej trávy. Celý tento nešťastný stav je zachytený na videu v sprievode vtipnej hudby, čím video vyznieva jemne tragikomicky. Pozrieť si ho môžete v našej priloženej videogalérii.

Sloboda za pokosenú trávu

Kosenie trávy majú v našom meste na starosti Záhradnícke služby. Ich poverenému riaditeľovi Ľubomírovi Gábrišovi sme video ukázali a dali mu možnosť vyjadriť sa k žalostnej situácii zachytenej kamerou obyvateľa nášho mesta.

„Mrzí ma, že sa poukazuje len na nepokosenú trávu. Existuje viac možností, ako riešiť danú situáciu. Jednu z nich uplatňujeme teraz a to, že sa kosí úsporným režimom. Obyvatelia sú nespokojní a podnik sa nezadlžuje,“ vysvetľuje Gábriš, podľa ktorého má podnik málo peňazí na kosenie.

„Ďalšie riešenie je, že podnik zakúpi potrebné stroje na kosenie, nákladné auto na odvoz biologického odpadu, zakúpi dodávku na prevoz zamestnancov na miesto výkonu práce, zamestná potrebný počet zamestnancov na plnenie nariadených činností podniku a požiadaviek obyvateľov. Občania budú spokojní, podnik bude navyšovať hodnotu neuhradených záväzkov a štatutár podniku bude zodpovedný za vzniknutý dlh,“ hovorí jemne sarkasticky Gábriš, štatutár podniku, o ďalšom možnom riešení kosenia v meste.

„Kto obetujete vlastnú slobodu kvôli pekne vykoseným trávnikom?“ Pýtal sa nás Gábriš, ktorý tým chcel naznačiť, že jeho riešenie číslo dva sa realitou tak skoro nestane. Dodal však, že chce riešiť celú vec tak, aby boli ľudia spokojní, no za málo peňazí je podľa neho vraj málo muziky.

Samokosenie obyvateľov

Na youtube sme našli i video, na ktorom skupinka Zlatomoravčanov sama bojuje s trávou na mestských pozemkoch pred zlatomoraveckou pálenicou. Zaujímalo nás preto, čo hovorí riaditeľ Gárbiš na to, že obyvatelia mesta takto suplujú pracovníkov jeho podniku.

„V minulosti si občania kosili a upravovali plochy pred svojimi obydliami sami, niektorí to robia aj dnes, za čo im v mene podniku ďakujem. A nevidím v tom nijaký prehrešok, keď uvedomelý občan, alebo dokonca skupina s radosťou a odhodlaním vykoná takúto činnosť a následne sú všetci spokojní. S pekným výsledkom a hrdosťou môžu povedať, že priložili ruku k dielu,“ znela reakcia Gábriša na samokosenie Zlatomoravčanov.

Pozrite si spomínané videá v našej priloženej videogalérii!

Čítajte tiež:

Kosenie v Moravciach? Naštvaní ľudia si na facebooku nebrali servítku pred ústa!

Dopravné ihrisko v Moravciach sa topí v burine: Tráva siaha až po krk!

Info, ktoré v meste už zaujíma mnohých: Poznáme plán kosenia, kedy príde na rad vaša ulica?

Video: majus712

Tragikomický pohľad: Mesto sa svojími trávnikmi rozhodne pýšiť nemôže
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM