Webnoviny - Svet

V Nízkych Tatrách zahynul český turista

WEBNOVINY.SK

POPRAD 4. marca (WEBNOVINY) – V Nízkych Tatrách zahynul ďalší turista. Dnes ráno oznámil horským záchranárom slovenský turista, že videl padať človeka spod vrcholu Ďumbiera. Skupina troch záchranárov okamžite vyrazila na miesto, kam pravdepodobne mohol turista spadnúť. Turista padal strmým zľadovateným žľabom asi 300 metrov a zastavil sa po náraze na lesný porast.

Muž zraneniam na mieste podľahol. Horskí záchranári spoločne s príslušníkmi Policajného zboru z Brezna a ohliadajúcim lekárom mohli konštatovať už len smrť turistu. Záchranári transportovali telesné pozostatky na Trangošku, kde ich odovzdali privolanej pohrebnej službe.

Mŕtvy bol český turista, ktorý bol so skupinou pravdepodobne na prechode hrebeňom Nízkych Tatier. Príčinou tragédie mohla byť nevhodná obuv a hlavne nepoužitie stúpacích želiez, ktoré sú nutné v podmienkach, aké na hrebeni Nízkych Tatier momentálne pretrvávajú, informovala Horská záchranná služba.

Vrtuľník zasahoval aj na Skalke, pomáhali lyžiarovi

Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby pomáhala na Skalke pri Kremnici, kde pri lyžovaní spadol a zranil sa 33-ročný muž z Lučenca. Leteckí záchranári prevzali pacienta od lyžiarskej služby. S podozrením na zlomeninu panvy ho transportovali do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Agentúru SITA informovala Sylvia Galajda z AIR – TRANSPORT EUROPE.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM