Webnoviny - Svet

V obci Donovaly volí viac cezpoľných než domácich

WEBNOVINY.SK

DONOVALY 10. marca (WEBNOVINY) – V obci Donovaly v Banskobystrickom okrese, ktorá patrí medzi najznámejšie lyžiarske a turistické strediská na Slovensku, sa na voľbách zúčastňuje viac návštevníkov s voličskými preukazmi než obyvateľov obce.

Do 14:00 tam podľa predsedníčky tamojšej volebnej komisie Jolany Lackovičovej prišlo voliť už vyše 70 hostí s voličskými preukazmi, kým zo 169 Donovalčanov oprávnených voliť odvolilo necelých 50.

Ako predsedníčka dodala, podvečer očakávajú vo volebnej miestnosti ešte vyššiu účasť návštevníkov-lyžiarov, pretože ich je ešte veľa na zjazdovkách.

„U nás je to pri voľbách vždy viac-menej tak, že turisti sa zastavia voliť s voličským preukazom. Chodí ich voliť viac ako domácich aj preto, že nie všetci, ktorí majú trvalé bydlisko na Donovaloch, tu žijú. Majú bydlisko vo svojich apartmánoch, chalupách,“ uviedla Lackovičová.

Obec vydala voličské preukazy deviatim svojim občanom, traja Donovalčania odvolili poštou zo zahraničia. Na Donovaloch je dnes pre príjemné slnečné počasie a končiace sa jarné prázdniny na strednom Slovensku prilákali množstvo lyžiarov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM