Správy

V pondelok z tepla skolabovalo 75 pacientov

V pondelok na Slovensku skolabovalo z tepla a potrebovalo pomoc záchranárov 75 pacientov. Napriek klesajúcemu počtu výjazdov ku kolapsom z tepla považujú záchranári aktuálne čísla stále za vysoké.

Ilustračný obrázok k článku V pondelok z tepla skolabovalo 75 pacientov
Zdroj: TASR

Najviac pacientov – 13 potrebovalo pomoc v Bratislavskom kraji, najmenej – šesť zhodne v Trnavskom a Nitrianskom kraji. „V Trenčianskom kraji evidujeme sedem výjazdov, v Prešovskom kraji deväť, v Banskobystrickom a Košickom kraji zhodne po 11 výjazdov a v Žilinskom kraji 12 výjazdov k pacientom, ktorí skolabovali z tepla,“ uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

OS ZZS pripomína, aby verejnosť dbala na prevenciu. Jej základom je vyhýbať sa priamemu slnku v poludňajších hodinách a dodržiavať dostatočný pitný režim. „V prípade ťažkostí opätovne upozorňujeme, že prehriateho pacienta treba ochladzovať a zabezpečiť dostatok tekutín. Ak sa zdravotný stav zhorší, je potrebné kontaktovať operátorov na tiesňovej linke 155, ktorí poradia, ako ďalej postupovať,“ dodala Krčová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM