Webnoviny - Svet

V Poprade budú rozširovať ľadovú plochu

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Peter HudecPOPRAD 1. októbra (WEBNOVINY) – Poslanci Mestského zastupiteľstva v Poprade na dnešnom mimoriadnom zasadnutí schválili úpravu rozpočtu v celkovej výške 67500 eur. Podstatná časť, 50000 eur, pôjde na rozšírenie ľadovej plochy na zimnom štadióne. Zo súčasných rozmerov 26 krát 56 metrov sa ľadová plocha rozšíri na rozmery 29 krát 60 metrov. K zmenšeniu ľadovej plochy došlo počas poslednej veľkej rekonštrukcie štadióna pred dvoma rokmi. „Všetci si na ňu zvykli, len naši nie. Dúfam, že už sa nebudú mať na čo vyhovárať,“ komentoval na mimoriadnom rokovaní zastupiteľstva najmenšiu ľadovú plochu na slovenských štadiónoch primátor Anton Danko. S iniciatívou na rozšírenie ľadovej plochy prišli hráči hokejového klubu. Podobný názor má podľa Danka aj množstvo fanúšikov popradského hokeja.

Ľadová plocha by sa mala rozširovať počas extraligovej prestávky od 8. do 18. novembra. Na dodávateľa stavby bude musieť mesto vypísať súťaž. „Nie je veľa firiem, ktoré robia takéto úpravy. S firmami, ktoré to môžu robiť, sme konzultovali a len medzi nimi sa rozhodne užšia súťaž,“ povedal pre SITA primátor Danko. Suma 50000 eur by mala postačovať na rozšírenie ľadovej plochy. Z tejto sumy sa budú financovať nielen samotné práce na rozšírení, ale aj dokúpenie mantinelov, ochranného skla, premaľovanie čiar, presun kamerového systému, nastavenie osvetlenia a nevyhnutné úpravy v okolí rozšírenej ľadovej plochy. Ak vyčlenená suma z mestského rozpočtu nebude postačovať alebo firmy nedokážu urobiť prestavbu počas extraligovej prestávky, ľadová plocha sa podľa primátora bude meniť až na budúci rok.

Okrem peňazí na rozšírenie ľadovej plochy schválili poslanci aj 17500 eur na rekonštrukciu schodov a priľahlých komunikácií v mestskej časti Matejovce. Peniaze na obe akcie vyčlenili poslanci z ušetrených prostriedkov na prevádzke a údržbe mestského úradu a mestských budov ako aj na ušetrených peniazoch v Centre sociálnych služieb.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM