Peter Klimant Práca

V Poprade sa uskutočnilo stretnutie zamestnávateľov z celého regiónu: Sledujte, čo chcú vytvoriť...

V Poprade sa uskutočnilo zaujímavé stretnutie. V našom meste sa zišli zamestnávateľov z celého regiónu. Pozrite si, čo majú v pláne vytvoriť.

Ilustračný obrázok k článku V Poprade sa uskutočnilo stretnutie zamestnávateľov z celého regiónu: Sledujte, čo chcú vytvoriť...
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

Poprad bol svedkom prvého stretnutia zamestnávateľov z celého regiónu s pracovným názvom HR Tatry. Cieľom podujatia bolo vytvoriť platformu, ktorá dokáže zabezpečiť lepšiu výmenu informácii medzi zamestnávateľmi a zároveň pomôcť regiónu.

Na stretnutí bolo 12 zástupcov spoločností, štátnej správy a škôl. „Počet prítomných firiem potvrdzuje potrebu zamestnávateľov stretnúť sa, pomáhať si navzájom, zdieľať príklady v praxi a tiež problémy, ktoré dokážeme spoločne vyriešiť. Cieľom je vytvoriť platformu, ktorá by nás mala združovať a vytvárať priestor na vzájomnú spoluprácu,“ uviedol Jaroslav Grygar zo spoločnosti Whirlpool Slovakia. Podľa neho zámerom iniciatívy je vytvorenie jednoliateho subjektu. „Mali by sme vytvoriť určitú protiváhu proti niektorým legislatívnym záležitostiam a zároveň vystupovať ako jedna platforma voči rôznym projektom,“ povedal Grygar.

"Stretli sme sa, aby sme spoločnými silami hľadali vzájomne prospešné riešenia. Myšlienky, ktoré dnes odzneli, by o tri mesiace na ďalšom stretnutí mali dostať konkrétne črty. Príkladom by mohli byť spoločné požiadavky na školstvo a ďalšie zámery, pri ktorých by sme dokázali maximálne využiť vzájomnú synergiu,“ uviedol primátor mesta Poprad Jozef Švagerko. Ako dodal, očakáva podnety a požiadavky aj na samosprávu, najmä čo sa týka pomoci pri doprave, cyklistického prepojenia, verejného osvetlenia, bezpečnosti zamestnancov a ďalších oblastí.

Na stretnutí sa preberali aj témy dobrovoľníctva, spoločenskej zodpovednosti, fluktuácie pracovnej sily, jej vzdelávania a výchovy. Spoločná platforma zamestnávateľov a samosprávy by tak mala byť prospešná nielen pre samotné firmy. "Je to veľmi dobrá príležitosť ako pomôcť regiónu a ľuďom,“ uzavrel Grygar.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie