Webnoviny - Svet

V Prešove sa primátor prihovoril z webstránky

WEBNOVINY.SK

PREŠOV 1. januára (WEBNOVINY) – Silvester a príchod Nového roka prišlo osláviť do centra Prešova niekoľko tisíc ľudí, ktorých zabávali od 21:00 kapely Heľenine oči, BB country a Ščamba.

Na rozdiel od predchádzajúcich rokov, kedy boli v meste v posledný deň roka dve pódiá – pre mládež pred Divadlom Jonáša Záborského a pre skôr narodených pred radnicou, tentokrát mesto zvolilo šetriaci režim a postavilo iba jedno pódium.

Náladu pred polnocou vygradovala skupina Ščamba. Keď hodiny odbili polnoc, ľudí do varu dostal asi desaťminútový ohňostroj, počas ktorého si navzájom pripíjali a želali si všetko najlepšie v roku 2012.

Prešovčanom prišiel popriať šťastný a úspešný rok 2012 viceprimátor René Pucher. „Chcem zaželať vám všetkým, vašim rodinám, ale aj mestu Prešov, aby rok 2012 bol ešte krajší, úspešnejší, zdravší a veselší, ako bol rok uplynulý. K tomu všetkému si chcem s vami pripiť na zdravie,“ povedal pred nadšených publikom Pucher, ktorý si na pódiu štrngol s niekoľkými poslancami mesta.

Pucher pre agentúru SITA uviedol, že rok 2012 nebude z pohľadu mesta horší, ako ten predchádzajúci, aj napriek tomu, že mesto prijalo oklieštený a veľmi reálny rozpočet. Radnica sa bude snažiť minimálne pokračovať v oprave ciest a chodníkov, v čom začala v roku 2011. Ďalej chce opravovať nákupné centrá a námestia na sídliskách, čo je prioritou pre tento rok. Mesto nezabúda ani na budovanie nových parkovísk, detských ihrísk a športovísk. Pucher verí, že sa to podarí aj s okliešteným rozpočtom. Pre vlastnú rodinu si praje hlavne zdravie, ostatné si vie človek zabezpečiť vlastným úsilím, uviedol Pucher. Silvestrovské oslavy pokračovali diskotékou do jednej hodiny rannej.

Pred polnocou horela strecha

Hasiči zasahovali iba pri menej závažných prípadoch, hasili kontajnery v meste a na Horárskej ulici horela pred polnocou strecha rodinného domu, ktorú do príchodu hasičov uhasili majitelia domu. V Bardejove a Giraltovciach boli hasiť aj dva balkóny.

Primátor Prešova Pavel Hagyari sa Prešovčanom prihovoril iba z webstránky mesta, kde uvádza, že do budúcnosti pozerá s novými víziami a ambíciami.

Pre nastávajúci rok mesto pripravilo dobrú pôdu pre vytvorenie nových pracovných miest, keď do priemyselného parku IPZ Prešov – Záborské získalo veľkého investora – spoločnosť Honeywell, ktorá so subdodávateľmi vytvorí tisíc pracovných miest.

Radnica bude pokračovať o opravách komunikácií a námestí na sídliskách. Mesto čakajú oslavy 765. výročia prvej písomnej zmienky a 15. výročia vzniku Prešovskej univerzity.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM