V Prešove vyvrcholilo stretnutie P18: Na Hlavnej ulici bola slávnostná svätá omša

Slávnostnou svätou omšou na Hlavnej ulici v Prešove v nedeľu vyvrcholilo Národné stretnutie mládeže P18. Zúčastnili sa jej tisícky ľudí.

Ilustračný obrázok k článku V Prešove vyvrcholilo stretnutie P18: Na Hlavnej ulici bola slávnostná svätá omša
Zdroj: TASR

Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove zorganizovala Katolícka cirkev na Slovensku, partnermi boli mesto Prešov a Prešovský samosprávny kraj (PSK). Na štvordňovom podujatí sa podľa organizátorov zúčastnilo viac ako 4500 mladých ľudí.

Vystúpili stovky účinkujúcich

V Prešove zároveň spustili slovenskú prípravu na Svetové dni mládeže (SDM), ktoré budú v januári 2019 v Paname, a zverejnili aj oficiálnu hymnu SDM v slovenskom jazyku. Nedeľňajšiu svätú omšu za účasti viacerých biskupov, stoviek kňazov, rehoľníkov a tisícok ľudí celebroval predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislav Zvolenský. Celkovo v štvordňovom programe zameranom na odvahu vystúpili stovky účinkujúcich. Na príprave sa podieľalo vyše 500 dobrovoľníkov bez nároku na odmenu.

„Cieľom všetkých Národných stretnutí mládeže je osobné stretnutie s Kristom. Veríme, že mladí v Prešove ho stretli. Mladým sme ponúkli zážitok živej cirkvi. Zároveň sme sa spojili v modlitbe s našimi otcami biskupmi a roznietili sme v mladých túžbu po novej evanjelizácii. V metropole Šariša sme otvorili prípravy na SDM v Paname,“ uviedol Ondrej Chrvala, hlavný zodpovedný za P18.

Takmer všetci biskupi

Podľa organizátorov na podujatie prišlo najviac mladých z Košickej arcidiecézy – viac ako 800. Z hľadiska veku ich bolo najviac 16 až 17-ročných. Viac ako 100 účastníkov prišlo zo zahraničia. Okrem toho prišli stovky kňazov a rehoľníkov a takmer všetci biskupi Slovenska. Do spovedania mladých ľudí sa zapojilo okolo 100 kňazov. Informoval o tom komunikačný tím P18.

Na podujatí vyvrcholila niekoľkomesačná duchovná príprava s názvom Odvážny rok. Zameraná bola na odvahu. Program sa niesol v znamení motta SDM pre tento rok „Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha“ s podtitulom „Odvaha žiť v prítomnosti“. Motto vybral pápež František.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Zdroj: TASR