Webnoviny - Svet

V priebehu dňa vyhasli dva mladé životy, zabili sa v aute

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 21. apríla (WEBNOVINY) – Dvaja mŕtvi a dvaja ťažko zranení. Taká je bilancia dopravných nehôd za 24 hodín v Banskobystric­kom kraji.

Vo štvrtok krátko pred 24:00 havarovala 31-ročná vodička osobného auta Peugeot 206 z Tekovskej Breznice. Na ceste pri obci Orovnica po výjazde z ľavotočivej zákruty z doposiaľ nezistených príčin prešla mimo cestu, kde narazila do zvodidla a následne do stromu.

Po náraze sa auto zosunulo zo svahu do priekopy a prevrátilo sa na strechu. Vodička ťažkým zraneniam podľahla po prevoze do nemocnice. Jej 25-ročná spolujazdkyňa z Tekovskej Breznice utrpela pri nehode zranenia, z ktorých sa bude liečiť šesť až osem mesiacov. Škodu na vozidle odhadli na 6-tisíc eur. Prípadné požitie alkoholu u usmrtenej vodičky zistí pitva.

Obrazom: Na cestách vyhasili mladé životy

V piatok o 23:20 sa stala tragická dopravná nehoda v Lučenci na križovatke ulíc Masarykova a Dr. Vodu. Zo zavinenia nehody je dôvodne podozrivý 22-ročný vodič osobného auta Citroën C5 z Lučenca.

Ten po výjazde z Novohradskej ulice na Masarykovu ulicu neprispôsobil rýchlosť svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, preto dostal šmyk, vyšiel na pravý obrubník, následne narazil do stĺpa elektrického osvetlenia a do informačnej tabule.

Potom vozidlo rotovalo na strechu, preletelo živým plotom vedľa vozovky a po chodníku vedľa Masarykovej ulice sa šmýkalo na ulicu Dr. Vodu, kde otočené na streche zastavilo. Vodič podľahol ťažkým zraneniam v nemocnici, jeho 33-ročný spolujazdec z Lučenca sa bude zo zranení liečiť štyri až šesť týždňov.

Pre závažné zranenia požitie alkoholu na mieste nehody nezisťovali, obom účastníkom nehody odobrali krv na zistenie alkoholu v nemocnici. Škodu na vozidle odhadli na tritisíc eur.

Agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM