Webnoviny - Svet

V prípade vraždy študentky Anikó vypovedali znalci

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) – V prípade brutálnej vraždy 20-ročnej študentky Anikó S. z okresu Dunajská Streda, z ktorej je obžalovaný Dávid B., sa dnes začalo prvým dňom hlavné pojednávanie na Okresnom súde Bratislava I. Sudca na dnes predvolal svedkov a súdnych znalcov z oblasti toxikológie, patológie, psychológie a psychiatrie. Podľa obžaloby svoju obeť usmrtil bodnoreznými ranami do hrudníka a chrbta a následne ju škrtil. Dávid dnes vyhlásil, že sa necíti byť vinným zo zločinu, z ktorého je obžalovaný a odmietol aj uzavrieť dohodu o vine a treste. Dohodu odmietla aj prokurátorka.

Ako dnes uviedol pred senátom znalec z oblasti psychiatrie a sexuológie, obžalovaný má zvýšené libido, ktoré mu uspokojuje násilnejšie sexuálne správanie. Mladík pred senátom priznal, že násilnejšie sa pri sexe správal len vtedy, ak to chcela jeho priateľka Anikó. Psychiatrička zistila u obžalovaného poruchu osobnosti, ktorá ale nemala vplyv na jeho správanie. Navrhla jeho ambulantnú liečbu. Ak by ju však Dávid nedodržiaval, navrhla liečbu ústavnú. Znalec z oblasti toxikológie uviedol, že Anikó v čase smrti nemala v sebe alkohol ani drogy, lekár – patológ popísal zranenia, ktoré spôsobil Anikó bodnorezný nástroj, ktorý mal asi 15 cm čepeľ. Pred senátom vypovedali obaja rodičia zavraždenej dievčiny. „Anikó povedala, že Dávid B. je policajt,“ povedala matka a podobne aj otec nebohej. V čase vraždy pracoval obžalovaný v súkromnej ochranke. Dievča sa s Dávidom zoznámilo vlani začiatkom novembra, zavraždená bola 6. januára v byte na Sibírskej ulici v Bratislave. Dávida obvinili o dva dni neskôr.

Dávida v roku 2006 obvinili z dvojnásobného zločinu znásilnenia. V tom čase spáchal aj úverový podvod a pokus o prečin ublíženia na zdraví a výtržníctva. Z väzby ho prepustili v decembri 2008. Za spomínané trestné činy ho vo februári tohto roku odsúdil Okresný súd Bratislava V na 13 rokov väzenia, čo neskôr, v auguste, potvrdil aj odvolací Krajský súd v Bratislave.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM