Webnoviny - Svet

V príprave na ME jasné víťazstvo SR nad Bulharkami

WEBNOVINY.SK

NITRA 28. mája (WEBNOVINY) – V prvom z trojice prípravných medzištátnych zápasov slovenských basketbalistiek pred ME v Lotyšsku (7. až 20. júna), ktoré odohrajú od štvrtka do nedele v rámci prípravného kempu v Nitre, sa zrodilo proti Bulharsku jednoznačné víťazstvo domácej reprezentácie 89:52. Trénerka Pokey Chatmanová nechala vo štvrtok odpočívať rozohrávačku Gabrielu Kubatovú a krídelníčku Katarínu Tetemondovú. Odvetu si oba tímy zahrajú už v piatok 29. mája o 13.30 h opäť na palubovke mestskej športovej haly v Nitre.

Slovensko – Bulharsko 89:52 (29:12, 18:16, 26:8, 16:16)

Zostava a body Slovenska: Luptáková a Vyňuchalová po 10, Žirková a Kupčíková po 7, Hricková 6 (Jalčová 13, Čarnoká 10, Palušná 9, Růžičková 8, Lásková 7, Jurčenková 2, Borovičková 0)

Najviac bodov za Bulharsko: Branzovová 12, Gunevová a Zlatanovová po 8 TH: 32/23 – 22/18, fauly: 23 – 27, trojky: 8 – 0, rozhodovali: Sudek, Gabara a Tomašovič, 100 divákov

Vďaka slabej zónovej obrane Bulhariek si Slovenky vytvorili už v prvej štvrtine takmer dvadsaťbodový náskok. Domáce basketbalistky hrali nátlakovú obranu a súperkám umožnili až do polčasu nastrieľať iba minimum bodov. Aj po prestávke držali opraty stretnutia pevne v rukách slovenské reprezentantky, o čom svedčí skóre tretej štvrtiny 26:8. V záverečnej časti stretnutia hostky síce hru vyrovnali, ale napriek tomu už nezabránili výhre Sloveniek rozdielom triedy 89:52.

Natália Hejková (športová riaditeľka reprezentácie SR): „Je vidieť, že dievčatá sa na tento zápas tešili. Potrebovali sme si overiť, v akom štádiu je naša obrana proti súperovi, ktorého až tak nepoznáme. Myslím si, že túto úlohu sme splnili. Ak by nebolo poslednej päťminútovky, Bulharky by neprešli ani cez päťdesiatku bodov.“