Ondrej Chamraz Svet Zo zahraničia

V Rusku museli zastreliť agresívneho medveďa: Dostal sa na miestne letisko

Ozbrojení poľovníci boli povolaní na letisko v Petropavlovsk-Kamčatskij, keď tam zamestnanci spozorovali divokého medveďa.

Ilustračný obrázok k článku V Rusku museli zastreliť agresívneho medveďa: Dostal sa na miestne letisko
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Medveď musel byť odstrelený, potom čo ho personál videl niekoľkokrát vtrhnúť na pozemok letiska. Nepovolaný návštevník bol označený za hrozbu pre bezpečnosť pasažierov. Nočné zábery z bezpečnostných kamier ukazujú veľkého medveďa hnedého ako sa dostáva cez kovový plot.

Autority sa rozhodli uchýliť odstrelu medveďa, keďže v hre bola bezpečnosť pasažierov a aj zamestnancov letiska, ktorým hrozilo potencionálne nebezpečenstvo.

Hovorca agentúry, ktorá sa zaoberá divými zvermi v tomto regióne pre TheMirror vyhlásil: „Medveďovi sa podarilo dostať na letisko už niekoľkokrát predtým. Experti sa ho snažili odstrašiť a zahnať späť do lesa, no ich snaženie nebolo úspešné. Medveď sa choval agresívne, preto sme sa rozhodli ho odstreliť.“

Podľa ruského denníka Siberian Times, letisko bolo pre medveďa ako magnet. Zamestnanci mali pocit, že ho možno fascinovali lietadlá. Iní zase tvrdia, že medveď našiel na území letiska odpadkové koše plné zbytkov jedla.

Na Kamčatskom poloostrove sa momentálne pohybuje niekoľko tisícok medveďov. Iba počas tohto leta boli zaznamenané dva smrteľné útoky medveďa na človeka.

Foto: ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM