Webnoviny - Svet

V Ružomberku zrevitalizujú centrum za 1,3 mil. € z eurofondov

WEBNOVINY.SK

RUŽOMBEROK 29. októbra (WEBNOVINY) – Na revitalizáciu časti centra Ružomberka získala radnica z eurofondov 1,3 mil. €. Pre agentúru SITA to uviedol to primátor Ružomberka Michal Slašťan. „Projekt sme podávali v septembri. Zo získaných peňazí zrekonštruujeme povrchy ciest a chodníkov od budovy rektorátu Katolíckej univerzity na Hlinkovom námestí, popred daňový úrad až k Liptovskému múzeu,“ konštatoval.

Nový vzhľad dostane okolie Hýrošovho parku a priestory medzi bytovkami na Salvovej ulici. „Opraví sa aj osvetlenie. Na niektorých miestach projekt rieši ešte drobnú architektúru a zeleň,“ doplnil Pavel Scheer, projektový manažér radnice. Spoluúčasť mesta je päť percent, s úpravami sa začne počas budúceho roka.

Mesto v tomto roku získalo z eurofondov 2,5 mil. € na rekonštrukciu dvoch veľkých základných škôl, v predošlom roku 1,6 mil. € na Základnú školu Klačno. Radnica čaká na výzvu, v ktorej chce opätovne podať pôvodne neúspešný projekt na vodovod a kanalizáciu v stredisku cestovného ruchu Malinné Brdo.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM