Zlatica Gregorová Správy

V Šali investujú do vzdelania: ZŠ J.C. Hronského vynovia učebňu fyziky a jazykov

V radnici sa dávnejšie rozhodli, že postupne zmodernizujú školy. Poslanci odklepli projekty i žiadosti o Nenávratný finančný príspevok.

Ilustračný obrázok k článku V Šali investujú do vzdelania: ZŠ J.C. Hronského vynovia učebňu fyziky a jazykov
Zdroj: TASR

Školské zariadenia potrebujú vynoviť svoje priestory a tak mesto naplánovalo zrealizovať celkovo päť projektov. Všetky sú súčasťou Integrovaného regionálneho programu a jeden z nich sa týka aj Základnej školy J.C. Hronského v Šali.

Zmodernizujú učebne

Cieľom projektu Učebňa fyziky a učebňa jazykov v ZŠ J.C. Hronského Šaľa je podľa dostupných informácií Úradu pre verejné obstarávanie zmodernizovanie učební pre 30 žiakov. Mesto to chce dosiahnuť tým, že doplní obe učebne v základnej škole o moderné technické vybavenie a vykoná i potrebné stavebné úpravy, aby sa v ďalšej miestnosti mohol vyučovať cudzí jazyk.

Nábytok aj pomôcky

Projekt je rozdelený do troch častí. V prvej fáze mesto plánuje nákup interiérového vybavenia, ďalej nákup výpočtovej techniky a do tretice to bude nákup didaktických pomôcok. Radnica plánuje do vybavenia uvedených učební investovať približne 60 918,22 eur bez DPH.

Podľa dostupných informácií je cieľom projektu „Učebňa fyziky a učebňa jazykov v ZŠ J.C.Hronského, Šaľa" nákup interiérového zariadenia je vybavenie učebne fyziky nábytkom pre tridsať žiakov a učiteľa a taktiež vybavenie interiéru jazykovej učebne pre sedemnásť žiakov a učiteľa. Mesto počíta s investíciou približne 12 554,44 EUR bez DPH.

Výpočtová technika

Ďalšou časťou modernizácie učební je nákup výpočtovej techniky. „Predmetom tejto časti zákazky je obstaranie výpočtovej techniky 2 odborných učební učebne fyziky a učebne jazykov na základnej škole J. C. Hronského. Ide o obstaranie výpočtovej techniky pre žiakov aj učiteľov pre učebňu fyziky pre 30 žiakov a učiteľa a pre učebňu jazykov pre 17 žiakov a učiteľa,“ uvádza Úrad pre verejné obstarávanie. Mesto Šaľa tu počíta s investíciou približne 9 654,80 eur bez DPH.

Získali príspevok

V rámci vybavenia oboch učební bude nutné zakúpiť aj didaktické pomôcky, vďaka ktorým žiaci lepšie pochopia preberanú látku z oblasti fyziky. Nákup didaktických pomôcok do učebne fyziky pre tridsiatku žiakov a učiteľa by mal mesto stáť približne 38 708,98 eur bez DPH.

V súvislosti s projektom Mesto Šaľa požiadalo o Nenávratný finančný príspevok a získalo sumu 68 949,94 eur, ktorú využije na dofinancovanie projektu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie