Webnoviny - Svet

V semifinále opäť tradičná bitka Švédov a Čechov

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA, AP KOLÍN 21. mája (WEBNOVINY) – Českí hokejisti sa v úvode svetového šampionátu trápili, neskôr však príkladne zabojovali a v sobotu ich čaká v Kolíne nad Rýnom semifinále. Ich súper zo Švédska síce tiež neprechádza šampionátom suverénne, ale podáva vyrovnanejšie výkony. Oba tímy sa už stretli v základnej skupine, kde mali Česi nôž na krku. Víťazstvom 2:1 však naštartovali svoju púť do vyraďovacej fázy. Kým Česi sa vo štvrťfinále v Kolíne museli s Fínmi naťahovať o postup až do samostatných nájazdov (2:1 sn), Švédi si bez väčších problémov poradili s Dánmi (4:2).

Oba tímy sa na vrcholných turnajoch stretávajú pomerne pravidelne. Tri korunky i český lev sú tradičnými účastníkmi bojov play-off, v semifinále nechýbali severania už desaťkrát za sebou. Česi neboli medzi poslednými štyrmi od roku 2006, na posledných dvoch šampionátoch ich zastavili vždy vo štvrťfinále práve švédski hokejisti. Oba tímy sa stretli aj vo finále 2006 s úspešným výsledkom pre Švédsko, rok predtým vo Viedni sa v semifinále po predĺžení radovali Česi.

Švédi vstúpia do zápasu ako menší favorit, silu súpera si však uvedomujú. „My sme veľmi spokojní, že sme postúpili až takto ďaleko. Hráme zatiaľ dobre, pomáhame si navzájom. Čaká nás ďalší ťažký zápas. Pred jeho začiatkom je ale všetko otvorené,“ povedal 22-ročný krídelník Andreas Engqvist.

Česi majú so Švédskom skúsenosti aj z tejto sezóny, oba tímy sa pravidelne stretávali na turnajoch Euro Hockey Tour. V ostatných dvoch vzájomných dueloch – teraz na MS v Mannheime ako aj v Štokholme na Švédskych hokejových hrách uspel tím Vladimíra Růžičku. „Pripravíme sa na ďalšiu 60-minútovú bitku. Je to nový zápas. Ak budeme opäť hrať naplno, nikto nevie, čo sa môže stať,“ dodal pre iihf.com Vokoun.

Stretnutie Švédska s Českom sa v Lanxess Arene v Kolíne nad Rýnom začína o 14.15 h, jeho hlavnými rozhodcami budú Rick Looker a Chris Savage a pomáhať im bude aj Slovák Miroslav Valach.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM