V seniorských súťažiach na US Open slovenskí tenisti skončili

NEW YORK 7. septembra (WEBNOVINY) – Slovenskí tenisti definitívne dohrali v seniorských súťažiach na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku. Posledná zástupkyňa Daniela Hantuchová sa deň po vypadnutí zo singlovej súťaže rozlúčila v osemfinále aj vo štvorhre. Hantuchová a Japonka Ai Sugijamová nasadené ako piate prehrali v pondelňajšom stretnutí s jedenástkami žrebu, Číňankami Ci Jan a Ťie Čeng za 148 minút tesne 6:4, 4:6, 4:6. Finalistky januárových melbournských Australian Open Hantuchová a Sugijamová týmto nezdarom zrejme stratili reálnu šancu postúpiť na koncoročný „výberový“ šampionát WTA Tour do katarskej Dauhy pre prvé štyri páry v bodovaní Race to the Sony Ericsson Championships 2009. Hantuchová účinkovala vo štvorhre v lokalite Flushing Meadows po deviaty raz a už piatykrát dosiahla pre ňu zatiaľ rekordné osemfinále.

V pondelok boli zo Slovákov v hre aj všetci juniori a s výnimkou chlapčenského páru Filip Horanský – Jozef Kovalík vo štvorhre boli úspešní. Jozef Kovalík postúpil do 2. kola dvojhry chlapcov, keď zdolal rovnako nenasadeného Američana Harryho Fowlera za 87 minút 6:4, 7:6 (5). O veľké prekvapenie sa postarali Jana Čepelová a Chantal Škamlová, ktoré v 1. kole štvorhry dievčat ako nenasadené zdolali jednotky „pavúka“, Francúzku Kristinu Mladenovicovú a Chorvátku Silviu Njiričovú, za 82 minút 5:7, 6:3, 10:5 (zápasový tajbrejk). Šestnásťročné členky tímu SR, ktorý začiatkom augusta získal striebro na ME družstiev tejto vekovej kategórie vo švajčiarskom Leysine, si v osemfinálovom 2. kole v lokalite Flushing Meadows zmerajú sily s duom Stephanie Cornishová, Katarena Paliivetsová (V. Brit/Kan.).

Slováci v pondelok na US Open 2009 – súhrn:

Štvorhra žien – 3. kolo (osemfinále): Ci Jan, Ťie Čeng (11-Čína) – Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (5-SR/Jap.) 4:6, 6:4, 6:4 za 148 minút

Štvorhra juniorov – 1. kolo: Ahmed El Menshawy, Harry Fowler (V. Brit./USA) – Filip Horanský, Jozef Kovalík (SR) 7:5, 6:3 za 64 minút

Štvorhra junioriek – 1. kolo: Jana Čepelová, Chantal Škamlová (SR) – Kristina Mladenovicová, Silvia Njiričová (1-Fr./Chorv.) 5:7, 6:3, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 82 minút

Dvojhra juniorov – 1. kolo: Jozef Kovalík (SR) – Harry Fowler (USA) 6:4, 7:6 (5) za 87 minút