Webnoviny - Svet

V Skalici zmeny, Pálffy novým asistentom trénera

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA

SKALICA 13. januára (WEBNOVINY) – Hokejový útočník Žigmund Pálffy je novým členom realizačného tímu extraligového HK 36 Skalica. Tridsaťsedemročná najväčšia hviezda najvyššej slovenskej súťaže bude jedným z asistentov kouča mužstva zo Záhoria Martina Pešouta, ktorého vedenie klubu potvrdilo vo funkcii do konca sezóny. Okrem Pálffyho bude asistentom Zbyněk Černý. „Žigovi som prezentoval predstavy klubu a ponúkol mu túto pozíciu. Postavil sa k tomu pozitívne, čomu sme všetci veľmi radi. Ako si medzi sebou rozdelia právomoci, je len na dohode tejto trénerskej trojice,“ uviedol na klubovej internetovej stránke hk36.sk generálny manažér skalického tímu Peter Srnec.

V Skalici tak definitívne doriešili otázku trénerov, ktorá bola od ukončenia spolupráce s Jánom Faithom v závere novembra otvorená. Pešout do sezóny vstúpil v pozícii asistenta, posledný novembrový deň dostal poverenie viesť A-mužstvo.

V kádri HK 36 prišlo aj k niekoľkým zmenám. S mužstvom už trénuje Georg Privoznik, ktorý ukončil hosťovanie v Liptovskom Mikuláši. Rakúšan by mal hrať v Skalici do konca ročníka. „Tréneri s ním počítajú do zostavy až do konca sezóny. Čo bude ďalej, budeme riešiť, keď to bude aktuálne,“ komentoval situáciu okolo Privoznika pre hk36.sk Peter Srnec. Z reprezentačnej dvadsiatky pôsobiacej v Púchove sa do Skalice vracia ďalší obranca Ivan Jankovič, ktorý ešte môže hrať aj za juniorov. Z hosťovania v Nitre sa zasa 15. januára vráti útočník Michal Šátek. V klube skončil svoje pôsobenie Róbert Liščák. „Robo mal v zmluve klauzulu, že do 15. januára sa klub rozhodne, či sezónu dohrá tu, alebo ho uvoľníme, aby si hľadal nové pôsobisko. Túto klauzulu sme využili a Robo k pätnástemu Skalicu opúšťa. Ponúkli sme mu pôsobenie v Skalici od budúcej sezóny. Či túto ponuku prijme, uvidíme až na začiatku letnej prípravy, lebo momentálne sa k nej nevyjadril,“ dodal pre hk36.sk Peter Srnec.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM