Webnoviny - Svet

V. Slezák je novým šéfom Slovensko-nemeckej obchodnej komory

WEBNOVINY.SK

Vladimír SlezákFoto: siemens.skBRA­TISLAVA 2. júna (WEBNOVINY) – Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora (SNOPK) má nového šéfa. Stal sa ním Vladimír Slezák, generálny riaditeľ spoločnosti Siemens, s.r.o. Doterajší viceprezident prevezme funkciu po Erichovi Feixovi, ktorý podľa stanov už nemohol kandidovať. Feix stál ako prezident na čele SNOPK šesť rokov.

Valné zhromaždenie komory taktiež zvolilo nových členov predstavenstva. Stali sa nimi Miroslav Kočan (člen predstavenstva Allianz) a Dušan Randuška (riaditeľ divízie obchodu s plynom Slovenského plynárenského priemyslu).

SNOPK bola založená v roku 2005 v Bratislave a predstavuje fórum pre slovenské a nemecké firmy. Komora zastupuje záujmy svojich 320 členov, ktorí na Slovensku zamestnávajú 72 tisíc pracovníkov a dosahujú obrat vo výške 13 miliárd eur. Najdôležitejšou úlohou SNOPK je podpora obchodných a hospodárskych vzťahov medzi Slovenskom a Nemeckom. Komora je prvým miestom kontaktu a strediskom poskytovania služieb pre podniky oboch krajín. Hlavná kompetencia komory spočíva v sprostredkovaní obchodných kontaktov a rešerší relevantných trhových informácií.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM