Webnoviny - Svet

V Slovane už bez Hippa

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 18. decembra (WEBNOVINY) – Michal Hipp nebude v jarnej časti Corgoň ligy 2009/2010 trénerom futbalistov Slovana Bratislava. Ako informuje vo svojom piatkovom vydaní denník Šport, majiteľ klubu Ivan Kmotrík na základe požiadavky predloženej Slovenským futbalovým zväzom (SFZ) uvoľnil doterajšieho hlavného kouča A-mužstva „belasých“ pre potreby reprezentácie Slovenska, kde Hipp pôsobí ako asistent kormidelníka Vladimíra Weissa.

„Vzhľadom na to, čo Weiss s reprezentáciou dosiahol, a tiež na snahu čo najlepšie sa pripraviť na majstrovstvá sveta považujem interes zväzu a reprezentácie o Hippove služby za rozumný krok. Klubové záujmy sa v takýchto výnimočných situáciách musia podriadiť vyšším cieľom, a preto nevidím dôvod, aby som sa postavil proti tomu,“ povedal pre Šport Kmotrík na margo uvoľnenia Hippa. Ten sa ujal trénerskej taktovky v Slovane v priebehu jesennej časti po Dušanovi Uhrinovi st. a so svojimi zverencami zimuje na 2. priečke s jednobodovým odstupom za lídrom jesennej časti MŠK Žilina.

Funkcionárov úradujúceho slovenského majstra čaká úloha nájsť už tretieho hlavného kormidelníka v aktuálnej sezóne. V tejto súvislosti sa spomínalo meno generálneho riaditeľa bratislavského klubu Dušana Tittela, ale post kouča v Slovane bude mať údajne iné obsadenie.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM