Webnoviny - Svet

V sobotu sa zamračí, letné teploty budú sprevádzať prehánky

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 4. augusta (WEBNOVINY) – V sobotu bude prevažne polooblačno. Popoludní na severe miestami prechodne až zamračené.

Meteorológovia predpovedajú ojedinele prehánky a búrky. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 28 až 33 stupňov, na severozápade, Orave, Liptove a na Spiši okolo 26 stupňov Celzia.

Teplota na horách vo výške 1500 m bude okolo 19 stupňov Celzia.

Na celom území Slovenska bude bezvetrie alebo bude fúkať iba slabý premenlivý vietor, ktorý pri búrkach prechodne zosilnie.

Predpoveď na noc

V noci bude premenlivá, prechodne zmenšená oblačnosť. Ojedinele hrozia aj prehánky alebo búrky. Najnižšia nočná teplota klesne na 21 až 16 stupňov, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši okolo 14 stupňov Celzia.

Predpoveď na nedeľu

V nedeľu bude prevažne polooblačno, miestami sa vyskytnú prehánky a búrky. Po celý deň má byť veľmi teplo a dusno. Najvyššia denná teplota vystúpi na 29 až 34 stupňov, na Orave a Liptove okolo 27 stupňov Celzia.

Teplota na horách vo výške 1500 m bude okolo 20 stupňov Celzia. Fúkať bude juhovýchodný až južný vietor do 5 m/s (20 km/h), pri búrkach prechodne zosilnie. Na juhozápade 3 až 8 m/s (15 až 30 km/h), v nárazoch ojedinele okolo 14 m/s (50 km/h).

Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM