Webnoviny - Svet

V Spišských Vlachoch odhalili laboratórium na výrobu drog

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) – Drogy, chemikálie a laboratórnu výbavu zaistila polícia pri prehliadke domu v Spišských Vlachoch v Spišskonovoveskom okrese. Podľa informácií košickej policajnej hovorkyne Jany Mésarovej ešte v piatok v noci v Margecanoch prehľadali policajti automobil VW Golf, v ktorom sa viezli 20-ročný Košičan Ivan a 25-ročný Martin. V sobotu popoludní policajti v akcii pokračovali prehliadkou rodinného domu v Spišských Vlachoch, pri ktorej polícia zaistila väčšie množstvo sušiny zelenej rastliny a biely prášok. Podľa predbežného vyjadrenia experta Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ v Košiciach ide o marihuanu a pervitín.

Policajti odhalili v garáži rodinného domu aj väčšie množstvo rôznych chemikálií a laboratórne vybavenie, ktoré podľa predbežného vyjadrenia experta mohlo slúžiť na výrobu omamných a psychotropných látok. Zadržali aj 32-ročného Stanislava z obce Spišské Vlachy, ktorý už bol v minulosti odsúdený za drogovú trestnú činnosť. Podľa Mésarovej po vykonaní procesných úkonov ho policajný vyšetrovateľ pravdepodobne obviní z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Vyšetrovateľ podá aj podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade preukázania viny 32-ročnému mužovi hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov. Zaistené veci budú zaslané na expertízne skúmanie do policajného Kriminalistického a expertízneho ústavu v Košiciach.

Na prípade polícia pracovala dlhšie. Vyšetrovateľ Úradu justičnej a kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach v septembri tohto roku začal trestné stíhanie za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Podľa vtedajších zistení neznámy páchateľ v presne nezistenom čase najmenej od júna v Spišských Vlachoch vyrábal pervitín. Prechovával ho na neznámom mieste v obci. Drogy opakovane predával aj v Krompachoch, v Spišskej Novej Vsi a na ďalších miestach na území Košického a Prešovského kraja. Páchateľ na komunikáciu so svojimi odberateľmi používal mobily.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM