Webnoviny - Svet

V Stakčínskej doline na cestu padajú stromy

WEBNOVINY.SK

PREŠOV/SNINA 16. októbra (WEBNOVINY) – Na niektorých úsekoch v okrese Snina napadlo v noci 30 centimetrov snehu. Pod jeho ťarchou sa listnaté stromy lámu. Pre spadnuté stromy v okolí obcí Runina, Zboj, Topoľa, Príslop, Kalná Roztoka, Stakčínska Roztoka a Kolonica sú niektoré úseky ciest neprejazdné alebo je prejazdná len polovica komunikácie. Hasičom a cestárom prišli na pomoc aj príslušníci záchrannej brigády v Humennom. Pri Kolonici zasahujú záchranári aj pri dopravnej nehode. Ako informovala dispečerka z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, stromy na ceste odstraňovali dnes ráno aj v Tuhrinej v okrese Prešov.

V ostatných okresoch je na cestách stabilizovaná situácia. Podľa riaditeľa Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja Vladimíra Kozáka v noci bolo v teréne 27 sypačov. Vodiči by mali jazdiť so zvýšenou opatrnosťou v celej Stakčínskej doline a sčasti aj v okolí Osadného, kde sa situácia každú chvíľu mení podľa toho, kde spadne strom na vozovku. Cestári majú vonku všetku techniku zo strediska Stakčín a pomáhajú im aj kolegovia z Humenného.

V Žilinskom kraji je stále veľa snehu, ale situácia sa upokojila

Takmer celý Žilinský kraj naďalej zostáva pod snehom. Všetky popadané stromy už odstránili, nové prípady od rána nezaznamenali. Pre agentúru SITA to potvrdil Stanislav Palko z dispečingu krajského operačného strediska hasičského a záchranného zboru.

Cestári majú v teréne priebežne 70 sypačov, všetky cesty udržiavajú zjazdné. Agentúre SITA to potvrdil dispečing krajskej správy ciest. Cesty I. triedy sú väčšinou mokré, cesty II. a III. triedy sú pokryté kašovitou vrstvou snehu od 1 do 5 cm. Zjazdné sú aj všetky horské priechody v kraji, pri ich prejazde je nevyhnutné použiť zimné pneumatiky, v prípade nákladnej dopravy aj reťaze. Najväčší prídel nového snehu zaznamenali cez noc na Orave a Kysuciach, až do 25 centimetrov.

Pri odstraňovaní popadaných stromov zasahovalo od stredy rána aj niekoľko desiatok hasičov. Vo štvrtok zaznamenali 69, za posledných 48 hodín až 134 výjazdov. Stromy padali pod ťarchou mokrého snehu, najviac postihnuté boli Kysuce, Orava a horské priechody Šturec a Kľak. Dnes ráno zasahovali hasiči pri dvoch dopravných nehodách s ľahkými zraneniami, podľa Palka je to vzhľadom na aktuálnu situáciu dobrý ukazovateľ.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM