Webnoviny - Svet

V stredu čaká študentov maturita z cudzieho jazyka

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 14. marca (WEBNVOINY) – Písomné maturitné skúšky v Bratislavskom kraji absolvuje tento týždeň 4326 študentov stredných škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávneho kra­ja.

Gymnazistov – maturantov je 1229, na stredných odborných školách maturuje 3097 študentov. Agentúru SITA informovala krajská hovorkyňa Iveta Tyšlerová.

V utorok študenti písali test a sloh zo slovenského jazyka a literatúry, v stredu ich čaká maturita z cudzieho jazyka, vo štvrtok matematika.

Pre školy s iným vyučovacím jazykom ako slovenským je na piatok naplánovaný test z maďarského alebo ukrajinského jazyka a literatúry.

Študenti, ktorí sa na písomnej skúške nezúčastnili, ju budú robiť v náhradnom termíne od 17. do 20. apríla 2012. Ústna forma internej časti maturitnej skúšky sa uskutoční od 21. mája do 8. júna.

Bratislavská župa má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 58 stredných škôl, z toho 37 stredných odborných škôl, dve jazykové školy, 14 gymnázií, dve konzervatóriá a tri spojené školy – dve majú organizačnú zložku gymnázium. Pracuje na nich takmer 3 300 zamestnancov a študuje 22 025 žiakov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM