Webnoviny - Svet

V Tatrách klesli ceny lyžiarskych lístkov

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA

POPRAD 14. januára (WEBNOVINY) – Po skončení vianočných prázdnin klesli ceny skipasov a lyžiarskych lístkov vo väčšine stredísk vo Vysokých Tatrách na úroveň, ktorú avizovali prevádzkovatelia lyžiarskych stredísk ešte pred zimnou sezónou. V špičkovom období od 26. decembra do 10. januára nechali niektorí prevádzkovatelia ceny na úrovni minulej zimy, čo podľa riaditeľa Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry Petra Chudého návštevníci kritizovali. Niektorí návštevníci Tatier počas Vianoc boli prekvapení, že avizované zľavy na skipasy až do výšky 30 % sú viazané na zakúpenie ďalších služieb, v podobe ubytovania s polpenziou. „Ľudia zachytia prvotnú informáciu a už si podrobne nenaštudujú cenník,“ dodal Chudý.

Návštevníci Vysokých Tatier tiež kritizovali spoplatnenie parkovísk v lyžiarskych strediskách počas vianočných prázdnin. V súčasnosti je už parkovanie v hlavných lyžiarskych centrách vo Vysokých Tatrách bezplatné. Väčšina z nich bude návštevníkom lyžiarskych stredísk k dispozícii bezplatne až do apríla.

Nižšie ceny ubytovania a lyžiarskych lístkov majú byť lákadlom pre návštevníkov, ktorých chcú Tatranci prilákať na dovolenku ešte počas aktuálnej zimnej sezóny. „Zameriavame sa na rozhodujúcu klientelu, a to sú predovšetkým návštevníci zo Slovenska a susedia z Českej republiky,“ uviedol Chudý. Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry ešte v januári a februári absolvuje veľtrhy cestovného ruchu v Brne, Bratislave a v Prahe. V Brne budú Tatranci ponúkať hlavne aktuálnu zimnú lyžiarsku sezónu až do obdobia Veľkej noci. Podobne to bude aj v Bratislave na budúci týždeň, kde však už budú ponúkať aj letnú sezónu. Začiatkom februára v Prahe na veľtrhu cestovného ruchu Holiday world Tatranci predstavia už kompletnú letnú ponuku.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM