Webnoviny - Svet

V Tatranskej Lomnici hlasovali najmä turisti

WEBNOVINY.SK

POPRAD 10. marca (WEBNOVINY) – V jednom z najväčších volebných okrskov vo Vysokých Tatrách, v Tatranskej Lomnici prišlo do 12:00 k volebnej urne takmer 350 voličov. V tomto okrsku je zapísaných 1 201 voličov.

„Volebná účasť je veľmi priaznivá. Už od rána od 7:00 začali prichádzať voliči,“ uviedla pre SITA predsedníčka okrskovej volebnej komisie Oľga Hricová. Keďže v Tatranskej Lomnici sa nachádza najväčšie lyžiarske stredisko v regióne Vysokých Tatier, mnoho voličov tu volí na voličské preukazy.

Z celkového počtu takmer 350 voličov, ktorí už odvolili, prišlo s volebným preukazom takmer 60. „Je to približne rovnaké, ako pri minulých voľbách,“ dodala Hricová.

Voľbu na voličské preukazy využívajú hlavne turisti a návštevníci, ktorí sú tu na dlhších pobytoch. Okrsková volebná komisia sa zatiaľ nestretla s požiadavkou o prinesenie volebnej urny na lyžiarsky svah, prípadne do niektorého zo zariadení cestovného ruchu.

„Také niečo sme zatiaľ nemali. Máme požiadavku na prenosnú schránku na sídlisko medzi našich občanov, ale požiadavka priniesť volebnú urnu zatiaľ nebola,“ dodala Hricová. Ešte pred voľbami vedenie lyžiarskeho strediska tatranská Lomnica uvažovalo s umiestnením volebnej urny aj niekde v blízkosti lyžiarskeho svahu.

„My sme tento koncept chceli, ale nepodarilo sa, takže bohužiaľ nebudeme mať urnu na svahoch,“ uviedla pre SITA marketingová riaditeľka strediska Katarína Šarafínová. Každý návštevník i lyžiar má tak možnosť odvoliť vo volebnej miestnosti na sídlisku v Tatranskej Lomnici.

Doterajší priebeh volieb je podľa Hricovej pokojný a nevyskytli sa žiadne mimoriadne udalosti alebo rušivé momenty, ktoré by nejakým spôsobom ovplyvnili parlamentné voľby. „Priebeh volieb je pokojný a bez problémov,“ dodala Hricová. Väčší záujem aj zo strany turistov a návštevníkov očakáva Hricová až v podvečerných hodinách, keď sa budú lyžiari vracať z lyžovačky, prípadne výletov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM