Webnoviny - Svet

V Tatranskej Lomnici sa koná 3. ročník festivalu Snežné psy

WEBNOVINY.SK

POPRAD 25. februára (WEBNOVINY) – V stredisku Tatranská Lomnica vo Vysokých Tatrách sa tento víkend koná tretí ročník festivalu Snežné psy. Jednou z najväčších atrakcií podujatia počas oboch víkendových dní je tesanie ľadových sôch s tvorivými dielňami prístupnými pre každého návštevníka.

Hlavnou atrakciou podujatia je majster sveta vo vytesávaní ľadových sôch, maďarský sochár Zsolt M. Tóth. Na vytvorenie najväčšej ľadovej sochy na Slovensku pre neho priviezli ľadové bloky, ktoré sa viac ako mesiac vytvárali v Poľsku. „Ide o špeciálny ľad, ktorý sa musel vytvoriť špeciálne pre toto podujatie,“ uviedla marketingová riaditeľka strediska Katarína Šarafínová.

Do Tatranskej Lomnice doviezli spolu 37 ľadových blokov s rozmermi 100 krát 50 krát 25 centimetrov. Okrem ľadových sôch pripravili organizátori pre návštevníkov aj predstavenie divadla Teatro Tatro s hercami Lukášom Latinákom, Róbertom Jakabom a Milanom Ondríkom.

Nechýbajú ani klasické psie záprahy. Okrem ukážok práce mašérov si môžu záujemcovia vyskúšať jazdu v záprahu. Najmenší návštevníci môžu získať už hneď pri príchode na akciu darček. Jedinou podmienkou je priniesť si so sebou plyšového psíka.

Tretí ročník festivalu Snežné psy sa koná v sobotu a nedeľu v čase od 10:00 do 14:00 pri budove kabínkovej lanovky v Tatranskej Lomnici. Minulý ročník Snežných psov navštívilo až do štyroch tisíc návštevníkov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM