Webnoviny - Svet

V Trenčíne sa vydaril 3. ročník podujatia Hviezdy deťom

WEBNOVINY.SK

Hokejista Pavol Demitra (druhý zľava) sa raduje z gólu spolu s Marcelom Hossom (vľavo), Mariánom Hossom (druhý sprava) a Brankom Radivojevičom (vpravo) počas tretieho ročníka charitatívneho podujatia Hviezdy deťom organizovaného futbalovým klubom AS Trenčín.Foto: SITA/Tomáš Somr TRENČÍN 26. júna (WEBNOVINY) – Mierové námestie v Trenčíne v sobotu popoludní praskalo vo švíkoch. Tamojší corgoňligový futbalový klub AS pripravil už 3. ročník športovo-charitatívnej akcie s názvom Hviezdy deťom, dejiskom predchádzajúcich dvoch týchto podujatí bol štadión na Sihoti. Prítomní mohli vidieť špičkových slovenských športovcov, či už z radov futbalistov (Martin Škrtel, Marek Hamšík, Stanislav Šesták, Juraj Kucka, Tomáš Galásek a ďalší) alebo hokejistov (Marián Hossa, Pavol Demitra, Marián Gáborík, Ľubomír Višňovský, Jaroslav Halák atď.).

„Išli sme do neznáma, ale myslím si, že aj tento ročník môžeme považovať za vydarený. Ďakujeme partnerom i ďalším, kto podporil túto akciu ako aj tisícom ľudí, ktorí prišli a zabavili sa. Verím, že každý z nich si prišiel na svoje a počas približne štvorhodinového programu sme im spríjemnili sobotňajšie popoludnie,“ uviedol pre agentúru SITA za organizátorov PR manažér AS Trenčín Martin Galajda.

V rámci futbalového turnaja štyroch výberov (hralo sa na ihrisku s umelou trávou s rozmermi 40 × 15 metrov) sa okrem futbalových a hokejových osobností predstavil aj domáci nováčik Corgoň ligy AS Trenčín a známy tím MUFUZA (Mužstvo futbalových zázrakov), zložený z hercov, moderátorov, hudobníkov či spevákov, ktorí bavili divákov nielen futbalovým umením.

Víťazom sa stal AS Trenčín, ale na tomto charitatívnom podujatí o výsledok vôbec nešlo. „Nie je jednoduché zorganizovať takúto akciu, my sme však ochotní toto podstupovať aj naďalej. Je totiž skvelé vidieť spokojných ľudí a radosť v ich tvárach. Sme samozrejme radi, že prišlo toľko hviezd a pričinili sa o dobrú vec – zabavili prítomných, rozdali množstvo autogramov, odfotili sa s deťmi, pre ktoré sú veľkými vzormi,“ poznamenal ďalej M. Galajda. Podľa jeho slov finančné prostriedky z 3. ročníka podujatia Hviezdy deťom poputujú do domovov sociálnych služieb Demy a Nosice, do neziskovej organizácie Hoss Heroes (založil ju a spravuje víťaz Stanleyho pohára Marián Hossa, pozn.). Usporiadatelia potešia aj viacero jednotlivcov a ľudí, ktorí tieto financie veľmi potrebujú. Za predchádzajúce dva ročníky sa vyzbieralo na charitatívne účely od partnerov podujatia, ale aj návštevníkov a ich dobrovoľného vstupného približne 13 000 eur.

„V tejto chvíli ešte nemáme spočítanú presnú sumu. Už teraz však vieme povedať, že to bude viac ako vlani či predvlani. Je celkom reálne, že sa v tomto 3. ročníku po prvý raz dostaneme až na päťciferné číslo,“ doplnil PR manažér AS Trenčín Martin Galajda. Do celkovej čiastky je potrebné zahrnúť aj celý výťažok zo vstupného do autobusu, v ktorom sa ešte vlani vozili hráči FC Barcelona ako aj zisk verejnej dražby dresov a iných suvenírov.

Slovenský futbalový reprezentant a obranca anglického FC Liverpool Martin Škrtel napríklad vydražil za 200 eur dres „Mufuzákov“ s ich podpismi, hoci od päťdesiatich eur už „prihadzoval“ iba on sám. „Podujatie Hviezdy deťom by sme chceli organizovať aj naďalej. Už teraz myslíme na 4. ročník, ktorý by sa mal uskutočniť na budúci rok,“ dodal pre SITA Martin Galajda.

Zostavy tímov, ktoré sa predstavili na futbalovom turnaji v rámci sobotňajšieho charitatívneho podujatia Hviezdy deťom na Mierovom námestí v Trenčíne:

HOKEJISTI: Marián Gáborík – Marián Hossa, Marcel Hossa, Pavol Demitra, Ľubomír Višňovský, Jaroslav Halák, Tomáš Tatar, Tomáš Kopecký, Rastislav Pavlikovský, Branko Radivojevič

FUTBALISTI: Roman Hodál – Martin Škrtel, Stanislav Šesták, František Kubík, Kamil Kopúnek, Marek Hamšík, Juraj Kucka, Tomáš Galásek, Filip Hološko, Milan Lalkovič

AS TRENČÍN: Miloš Volešák, Igor Šemrinec – Adrián Guľa, Marián Zimen, Martin Ševela, Aldo Báez, Jorge Salinas, David Depetris, Vojtech Horváth, Peter Čögley, Peter Kleščík, Boris Godál, Samuel Štefánik, Jakub Holúbek, Filip Hlohovský, Peter Mazan

MUFUZA: Štefan Kožka, Ivan „Tuli“ Vojtek, Pavol Topoľský, Ivo Hlaváček, Igor Krempaský, Rastislav Sokol, Vladimír Volečko, Ján Ďurovčík, Tomáš Bezdeda, Mravec, Mirec, Mário Porubec, Ivan Jakeš, Justín Sedlák, Róbert Pukalovič, Ivan Vrabec, Juraj Vengloš, Peter Prívara, lízač nanukov Ján „Jimbo“ Ďureje

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM