V turistami milovanej lokalite sa ZRÚTILI vyhliadkové balóny! Jeden MŔTVY a 19 zranených
Po páde dvoch vyhliadkových balónov úrady evidujú jednu obeť a 19 zranených ľudí.
V turistami obľúbenej tureckej oblasti sa stalo veľké nešťastie. Údolie Ihlara je vyhľadávané pre vyhliadkové lety balónmi. Ako na základe viacerých správ informuje server TN.cz, zrútili sa tam práve dva teplovzdušné balóny!
Pri nehode zomrel jeden človek a 19 ľudí sa zranilo!
Strašné, čo sa stalo
Nešťastie sa pravdepodobne stalo pri náhlej zmene vetra. Podľa Sky News prišiel o život jeden z pilotov, keď sa snažil s balónom núdzovo pristáť.
Pilot vypadol z koša, nohy sa mu zamotali do lán a už mu nebolo pomoci. Zranených turistov previezli do nemocnice.
„Bol to môj sen letieť tadiaľto balónom. A teraz už viem, že sny sa môžu rýchlo zmeniť na nočnú moru,“ opísala jedna z pasažierok, ktorá po nehode vyviazla len s ľahkými zraneniami.
Stále nie je jasné, čo sa stalo. „Príčina nešťastia zatiaľ nebola určená. Vyšetrovanie prebieha,“ uviedli tamojšie úrady. Podľa arabského denníka Asharq Al-Awsat panovali v oblasti bežné meteorologické podmienky, no nedá sa vylúčiť, že nastala náhla zmena alebo mal balón technické problémy.
Prúdia tam státisíce turistov
Oblasť je vyhliadkovými letmi preslávená po celom svete. Miestni teraz majú strach, že najnovšia tragédia by mohla otriasť dôverou turistov. „Na prvom mieste ale musí byť bezpečnosť. Táto tragédia nás všetkých hlboko zasiahla,“ povedal zástupca regionálnej správy.
Ročne túto oblasť Turecka navštívia stovky tisíc turistov, ktorí si chcú zo vzduchu vychutnať pohľad na starobylé chrámy vytesané do skál, sopečné kužele a zaujímavé skalné útvary.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Mohlo by vás zaujímať:
🇹🇷One person died and 19 others were injured after two hot air balloons crashed near the Ihlara Valley in Turkey’s Aksaray province, according to Ilhas News Agency.
— 凤凰欧洲 PhoenixCNE News (@PhoenixCNE_News) June 15, 2025
The cause of the crash is still unknown. Hot air ballooning is popular in the region, known for the UNESCO-listed… pic.twitter.com/hnfpgUkwPP
🟥Ihlara'da turistik amaçlı iki sıcak hava balonu düştü. Pilotlardan biri hayatını kaybetti, 31 turist yaralandı.#aksaray #ıhlara
— NTVRadyo (@ntvradyo) June 15, 2025
🔺Ulaştırma Bakanlığı: Bölgede hava şartları uygundu ancak aniden rüzgar çıktı. Kazalara ilişkin teknik inceleme başlatıldı.
🔺Aksaray Valisi… pic.twitter.com/y6QnTMRKCL
🇹🇷 Tragedy in Turkey: One dead, 19 injured after two hot air balloons crash near Ihlara Valley in Aksaray.
— Sarcasm Scoop (@sarcasm_scoop) June 15, 2025
The cause is unknown. The region, famous for Cappadocia’s “fairy chimneys,” is a hotspot for balloon tourism.
🎈 Emergency teams on site.#Turkey #Cappadocia… pic.twitter.com/9FYZ7AfzlX