Správy Regióny

V Univerzitnej nemocnici v Ružinove a na Kramároch sa pokazili CT prístroje

Bratislavské nemocnice v Ružinove a na Kramároch majú problém s pokazenými CT prístrojmi. UNB plánuje v krátkom čase komplexnú obnovu.

Ilustračný obrázok k článku V Univerzitnej nemocnici v Ružinove a na Kramároch sa pokazili CT prístroje
15
Galéria
Zdroj: TASR

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB), ktorá je najväčšou na Slovensku, má problém s pokazenými CT prístrojmi. „Na opravách sa intenzívne pracuje,“ uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

CT prístroj v ružinovskej nemocnici má byť pokazený už dlhšie, v nemocnici na Kramároch sa mal pokaziť tento týždeň. „Pacienti majú vyšetrenia na CT prístrojoch zabezpečené v ostatných nemocniciach univerzitnej nemocnice, a to v Starom Meste a v Petržalke na Antolskej,“ povedala Eliášová.

Plánujú obnovu

V prípade potreby podľa jej slov možno vyšetrenie pacientov zabezpečiť aj v ostatných zdravotníckych zariadeniach – ako sú napríklad špecializované ústavy Národného onkologického ústavu, Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, Onkologického ústavu sv. Alžbety či zdravotnícke zariadenia Nemocnica sv. Michala či Nemocnica s poliklinikou Milosrdní bratia.

UNB plánuje v krátkom čase komplexnú obnovu CT prístrojov prostredníctvom centrálneho obstarávania, ktoré zrealizovalo ministerstvo. „Predpokladáme, že nové CT prístroje bude mať nemocnica k dispozícii už na jeseň tohto roku,“ doplnila Eliášová.

Ilustračný obrázok

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM