Webnoviny - Svet

V zámorskej NBA postup Houstonu a Orlanda

WEBNOVINY.SK

NEW YORK 1. mája (WEBNOVINY) – Medzi semifinalistov konferencií sa vo štvrtok v zámorskej NBA zaradili tímy Orlanda a Houstonu, ktoré dosiahli potrebné štvrté víťazstvá vo svojich sériách 1. kola play-off. Orlando zvíťazilo na palubovke Philadelphie 114:89 a Houston si doma poradil s Portlandom 92:76. Dramatická séria medzi obhajcom titulu Bostonom a Chicagom dospela do siedmeho súboja. V tom šiestom si hráči Chicaga prekonali odpor svojho súpera na domácej palubovke až po trojnásobnom predĺžení 128:127. Hosťujúcemu tímu nepomohlo ani 51 bodov z ruky Raya Allena. V neuveriteľne vyrovnanej sérii týchto dvoch tímov sa zo šiestich zápasov predlžovalo až štyri razy. Rozhodujúci siedmy duel je na programe v sobotu 2. mája v Bostone.

Výsledky štvrtkových stretnutí 1. kola play-off basketbalovej NBA (hrá sa na 4 víťazné zápasy):

Východná konferencia: Chicago – Boston 128:127 po treťom predĺžení – stav série 3:3 Philadelphia – Orlando 89:114 – konečný výsledok série: 2:4

Západná konferencia: Houston – Portland 92:76 – konečný výsledok série 4:2